Firmy polskie, portugalskie i francuskie wyraziły wstępne zainteresowanie budową trzech publicznych parkingów w Krakowie. O tym, kto będzie wykonawcą i operatorem obiektów pod placem Biskupim, koło hali „Korony” i w rejonie skrzyżowania ulic Dietla i Starowiślna dowiemy się najprawdopodobniej w drugiej połowie roku.

Cztery konsorcja firm złożyły wnioski o dopuszczenie w negocjacjach w sprawie koncesji na roboty budowlane dla trzech parkingów na terenie Krakowa. Pierwszy z nich ma powstać pod placem Biskupim. Ma to być podziemny obiekt na około 280 pojazdów. Szacuje się, że koszt parkingu wyniesie 28,7 milionów złotych.

Drugi z parkingów, do budowy którego Miasto chce pozyskać prywatnego partnera, to naziemny obiekt koło hali „Korony”. Zaoferuje on miejsce dla 250 samochodów. Wartość szacuje się na kwotę 17.7 milionów złotych.

Eko lokator Toruń

Ostatni z parkingów – podziemny, przy skrzyżowaniu ulic Dietla i Starowiślna – przewidziany jest na około 170 pojazdów. Jego szacunkowa cena to 19,7 milionów złotych.

Wnioski o dopuszczenie w negocjacjach są obecnie analizowane przez Urząd Miasta Krakowa. Pod koniec lutego spodziewane jest zaproszenie firm do udziału w negocjacjach. W zależności od ich przebiegu, wykonawcę i operatora obiektów parkingowych poznamy w drugiej połowie roku.

źródło: krakow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj