Firmy polskie, portugalskie i francuskie wyraziły wstępne zainteresowanie budową trzech publicznych parkingów w Krakowie. O tym, kto będzie wykonawcą i operatorem obiektów pod placem Biskupim, koło hali „Korony” i w rejonie skrzyżowania ulic Dietla i Starowiślna dowiemy się najprawdopodobniej w drugiej połowie roku.

Cztery konsorcja firm złożyły wnioski o dopuszczenie w negocjacjach w sprawie koncesji na roboty budowlane dla trzech parkingów na terenie Krakowa. Pierwszy z nich ma powstać pod placem Biskupim. Ma to być podziemny obiekt na około 280 pojazdów. Szacuje się, że koszt parkingu wyniesie 28,7 milionów złotych.

Drugi z parkingów, do budowy którego Miasto chce pozyskać prywatnego partnera, to naziemny obiekt koło hali „Korony”. Zaoferuje on miejsce dla 250 samochodów. Wartość szacuje się na kwotę 17.7 milionów złotych.

Ostatni z parkingów – podziemny, przy skrzyżowaniu ulic Dietla i Starowiślna – przewidziany jest na około 170 pojazdów. Jego szacunkowa cena to 19,7 milionów złotych.

Wnioski o dopuszczenie w negocjacjach są obecnie analizowane przez Urząd Miasta Krakowa. Pod koniec lutego spodziewane jest zaproszenie firm do udziału w negocjacjach. W zależności od ich przebiegu, wykonawcę i operatora obiektów parkingowych poznamy w drugiej połowie roku.

źródło: krakow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj