Sezon wakacyjny w Krośnie zainaugurowano w Ogródku Jordanowskim przy ul. Grodzkiej. Park po gruntownej modernizacji całkowicie zmienił swoje oblicze.

Zakończyła się gruntowna modernizacja Ogródka Jordanowskiego, która pochłonęła ponad 1,1 mln z miejskiej kasy.  Park całkowicie zmienił swoje oblicze. Inwestycje rozpoczęto od wybudowania kanalizacji deszczowej. Renowacji poddano istniejące ścieżki, place i alejki spacerowe. Kilkudziesięcioletnie, zdezelowane urządzenia zabawowe (huśtawki, zjeżdżalnie, drabinki i karuzele) zastąpiły nowe – estetycznie wykonane, bezpieczne i z atestem.

W parku nie mogło także zabraknąć nowych ławek i koszy na śmieci. Są także stoły dla miłośników gry w szachy oraz dwa boiska dla siatkarzy i koszykarzy , a także takie przeznaczone do gry w badmintona. Gruntowy remont przeszedł również parkowy pawilon, w którym swoje miejsce znalazła  świetlica środowiskowa i kawiarenka.

Blisko 44,5 tys. zł kosztowała konserwacja drzewostanu w obrębie parku – cześć z drzew została przycięta lub usunięta całkowicie, a na ich miejsce zasadzono nowe drzewa, krzewy  i rabaty kwiatowe. W parku został zainstalowany monitoring.

źródło: krosno.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj