Krzysztof Madaj dyrektorem Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych

Krzysztof Madaj dyrektorem Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych
jwo/PAP
02.06.2020, o godz. 9:10
czas czytania: około 2 minut
0

Minister Michał Kurtyka powołał w poniedziałek Krzysztofa Madaja na stanowisko dyrektora Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych - podał w komunikacie resort klimatu.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Ministerstwo wyjaśniło, że Madaj jest absolwentem Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej w Bydgoszczy na Akademii Techniczno-Rolniczej (obecnie Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy) o specjalności technolog inżynierii chemicznej. Ukończył studia podyplomowe w zakresie Public Relation na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Obecnie kontynuuje studia podyplomowe Executive Master of Business Administration w Szkole Głównej Menedżerskiej w Warszawie.

Z Zakładem Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych (ZUOP) zawodowo związany od 2005 roku. Od 2011 r. pełnił funkcję kierownika Działu Składowania odpowiedzialnego za prawidłowe funkcjonowanie Krajowego Składowiska Odpadów Promieniotwórczych w Różanie. W 2015 roku objął stanowisko zastępcy dyrektora ZUOP. Odpowiadał za koordynowanie, planowanie i nadzorowanie postępowania z odpadami promieniotwórczymi i wypalonym paliwem jądrowym w Zakładzie.

Ministerstwo dodało, że posiada on uprawnienia wydane przez prezesa Państwowej Agencji Atomistyki wymagane na stanowiskach mających istotne znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej, tj. kierownika zakładu unieszkodliwiania odpadów promieniotwórczych oraz kierownika składowiska odpadów promieniotwórczych.

Madaj jest też członkiem zespołu ds. opracowania i realizacji Krajowego Planu Postępowania z Odpadami i Wypalonym Paliwem Jądrowym oraz Stowarzyszenia Inspektorów Ochrony Radiologicznej.

ZUOP jest jedyną instytucją w Polsce posiadającą zezwolenie na unieszkodliwianie i składowanie odpadów promieniotwórczych. Odpowiada on za prawidłowe postępowanie z odpadami promieniotwórczymi od chwili ich przejęcia od wytwórcy.

W Różanie ok. 90 km od Warszawy znajduje się jedyne w Polsce Krajowe Składowisko Odpadów Promieniotwórczych.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

AD3b ODPADY (odpady budowlane) 25.11.24-13.01.25

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2024