Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Kujawsko-pomorskie: Przeszło 1600 zgłoszeń w związku silnym wiatrem

Kujawsko-pomorskie: Przeszło 1600 zgłoszeń w związku silnym wiatrem
MŁ/PAP
22.10.2021, o godz. 9:58
czas czytania: około 2 minut
0

Przeszło 1600 zgłoszeń o szkodach wyrządzonych przez silne wiatry wpłynęło od czwartku w południe do piątku rano do komend straży pożarnej w województwie kujawsko-pomorskim Większość z nich dotyczyła powalonych drzew i połamanych konarów - poinformował dyżurny KW PSP w Toruniu.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

“Większość próśb o interwencję otrzymaliśmy od południa do wieczora w czwartek. Tak, jak przewidywali meteorolodzy około godziny 22 silne wiatry ustały. Noc była stosunkowo spokojna, a strażacy mogli skoncentrować się na usuwaniu wcześniej zgłoszonych szkód i zabezpieczaniu budynków” – powiedział dyżurny kujawsko-pomorskiej straży pożarnej.

Głównie powalone drzewa i połamane konary

Wichury spowodowały straty we wszystkich powiatach regionu, a najwięcej w rejonie Bydgoszczy, Torunia i Inowrocławia. Przeszło 90 proc. zgłoszeń dotyczyło powalonych drzew, połamanych konarów i gałęzi, które spadły na jezdnie, place i budynki. Pozostałe są związane są z uszkodzeniami dachów na budynkach mieszkalnych i gospodarczych, garażach i wiatach.

Uszkodzone budynki

We wsi Toporzysko, w powiecie toruńskim, w czasie załadunku na samochód przy użyciu dźwigu dużej bramy, wskutek silnego podmuchu wiatru doszło do jej przemieszczenia i przygniecenia jednej osoby. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala.

Stosunkowo dużo uszkodzeń budynków jest w Skępem, w powiecie lipnowskim. Między innymi silny podmuch wiatru uszkodził poszycie i konstrukcję dachu na budynku klasztoru benedyktynów. W miejscowości Żużoły, w powiecie żnińskim, wiatr zerwał dużą część dachu z jednego z budynków.

 

——————-

Powiązane artykuły:

Ponad 10,3 tys. interwencji strażaków w związku z silnym wiatrem; bez prądu ok. 121 tys. odbiorców

Dolnośląskie: Po wichurach ponad 2,6 tys. interwencji straży pożarnej; cztery ofiary śmiertelne; 9 osób rannych

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024