Znana jest lista 38 placów zabaw i 4 miejsc rekreacji, które dzięki powstaną lub zostaną zmodernizowane w tym roku w województwie kujawsko-pomorskim. Dotychczas, dzięki dotacjom samorządu powstało już 166 takich obiektów. Na realizację przedsięwzięć przeznaczono w tym roku pół miliona złotych.

To już piąta edycja programu, który pomaga samorządom lokalnym w tworzeniu bezpiecznych i nowoczesnych miejsc wypoczynku. Po raz drugi, oprócz budowy placów zabaw dla najmłodszych, samorząd województwa wesprze też budowę miejsc rekreacji również dla dorosłych. To wparcie na budowę miejsc spotkań mieszkańców takich jak zielone skwery, ławki i fontanny, a także miejsc aktywnego spędzania czasu: ścieżek edukacyjnych, szlaków pieszych, ścieżek rowerowych, alej spacerowych, placów i terenów sportowych, przystani wodnych, skateparków, parków linowych i ścian do malowania graffiti.

– Z powodu ograniczonych środków finansowych wiele gmin w naszym regionie nie może samodzielnie zadbać o budowę miejsc rekreacji dla mieszkańców. Takich miejsc brakuje zwłaszcza w najmniejszych miejscowościach. Dlatego samorząd województwa wspiera finansowo realizację tych przedsięwzięć. To bardzo ważna pomoc, o czym świadczy duże zainteresowanie samorządów lokalnych naszym programem – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Zarząd województwa podjął już decyzję o przekazaniu tegorocznego wsparcia na budowę lub modernizację 38 placów zabaw. Miejsca zabaw dla najmłodszych powstaną między innymi w Nowym Suminie w gminie Cekcyn, Wełpinie w gminie Lubiewo oraz Radzynku w gminie Brzuze. Miejsca rekreacji dla starszych mieszkańców powstaną w Wielgiem, w miejscowości Skąpe w gminie Chełmża, w Orłowie w gminie Płużnica oraz w Grzybku w gminie Osie.

źródło: kujawsko-pomorskie.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj