Z okazji prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej przed Pałacem Kultury i Nauki po 15 latach został uruchomiony zegar kwiatowy. Jego tarczę tworzą różne gatunki kwiatów w barwach narodowych i unijnych.

Czasomierz przedstawiający flagi Polski i Unii Europejskiej z elementami zieleni, o średnicy 16,9 m,  wykonany został z ponad 7 tys.  begonii, żeniszka, aksamitki rozpierzchłej i bukszpanu. Na cyferblacie o średnicy 8,6 m umieszczono wskazówki o długości 4 i 3 metrów.

Zegar dedykowany Polsce w Unii Europejskiej, znajduje się przed Pałacem Kultury i Nauki od strony Dworca Kolejowego Śródmieście. Będzie wyznaczał czas mieszkańcom Warszawy od wiosny do jesieni. Jego mechanizm pochodzący z lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku, został odrestaurowany siłami Zarządu PKiN.

Tarczę oraz teren przyległy zegara uzbrojono w instalację nawadniającą zapewniającą należytą wilgotność ziemi i optymalne warunki wzrostu roślinności. Zamontowano także dodatkowe oświetlenie, gwarantujące dobrą widoczność tarczy zegara w nocy.

źródło: um.warszawa.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj