200 tysięcy kwiatów zostanie wysadzonych tej wiosny na toruńskich skwerach. Urządzony niedawno ogród różany na placu Rapackiego, skwer przy hotelu Mercure czy kwietniki poświęcone rozgrywkom EURO 2012 na Bulwarze Filadelfijskim – to miejsca, które w tym roku będą wyglądać szczególnie kwitnąco.

Firmy ogrodnicze, opiekujące się na zlecenie miasta poszczególnymi terenami zieleni, porządkują klomby, grabią ziemię i wysadzają kwiaty jednoroczne. Zwykle odbywa się to w Toruniu dopiero w maju, aby zapobiec nadmiernym stratom sadzonek, niszczonych przez poranne chłody lub wyrywanych przez amatorów darmowego materiału ogrodniczego.

Na toruńskie skwery trafi w tym roku 200 tysięcy sadzonek roślin jednorocznych. Prócz tego zakwitną byliny posadzone w latach ubiegłych. 

Atrakcją przygotowaną specjalnie na EURO 2012 będą dwa kwietniki – każdy złożony z 3 tys. kwiatów – przedstawiające akcenty dotyczące rozgrywek: piłkę nożną oraz flagę polską. Można je będzie oglądać przy schodach koło kotwicy na Bulwarze Filadelfijskim.

źródło: torun.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj