Reklama

AD1A PTAK GARDEN WARSAW EXPO [19.11-19.12.24]

Las Vegas: ekologia kontra pieniądze

Las Vegas: ekologia kontra pieniądze
ml
11.03.2016, o godz. 8:57
czas czytania: około 2 minut
0

Kasyna w Las Vegas próbują zwiększyć wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych. Utrudnia to jednak lokalny dostawca energii.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1a regionalne Radomsko [31.10 – 2.12.2024]

Nie da się ukryć, że kasyna pochłaniają mnóstwo energii. Warto jednak zauważyć, że dachy kasyn stanowią jednocześnie doskonałe miejsce na lokalizację instalacji fotowoltaicznych.

Ośmiohektarowy dach centrum konferencyjnego Mandalay Bay może stać się największym w USA terenem pod inwestycję fotowoltaiczną. W ostatnich miesiącach trzech największych właścicieli kasyn w Nevadzie – MGM Resorts, Wynn i Las Vegas Sands – ogłosiło plany produkcji  jeszcze większej ilości energii odnawialnej dla swoich hoteli. Spowodowane jest to rosnącym zapotrzebowaniem na energię elektryczną oraz odpowiedzialnym podejściem do środowiska. MGM Resorts planuje również zastąpienie 1,3 mln żarówek w swoich nieruchomościach diodami LED.

– Nie przez przypadek chcemy umieścić panele fotowoltaiczne na dachu naszego centrum konferencyjnego. To dla nas po prostu dobry interes – wyjaśniła Cindy Ortega, dyrektor ds. bezpieczeństwa w MGM Resorts. – Myślimy również o zrezygnowaniu z dostaw prądu od miejscowego dostawcy energii, ponieważ możemy pozyskać więcej energii odnawialnej na wolnym rynku – dodała C. Ortega.

I tu pojawia się problem…

Zrezygnowanie z usług państwowego monopolisty NV Energy nie jest jednak takie łatwe. Piętnastu właścicieli kasyn stanowi aż 7% odbiorców energii elektrycznej z NV Energy. Jeśli te dochody zostaną utracone, dostawca prądu będzie zmuszony podnieść ceny odbiorcom indywidualnym i mniejszym firmom. Komisja Użyteczności Publicznej (Public Utility Commission) zapowiada, że jeśli kasyna będą chciały zrezygnować z dotychczasowego dostawcy, zapłacą milionowe odszkodowania. Prawnicy właścicieli kasyn protestują mówiąc, że opłata za rezygnację z usług NV Energy jest zbyt wysoka, a może nawet nielegalna.

Cindy Ortega nie chce komentować sporu pomiędzy MGM Resorts a NV Energy i Komisją Użyteczności Publicznej. Twierdzi jednak, że kierunek w którym zmierza MGM Resorts daje wyraźny impuls dążenia do zrównoważonego rozwoju. – Mamy możliwość uświadomienia ludziom jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne i wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii. Las Vegas jest idealnym do tego miejscem ponieważ każdego roku odwiedza nas 40 milionów ludzi – reasumuje C. Ortega.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 odpady budowlane [04.11-03.12.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024