Pracownicy Lasów Państwowych z Pomorza, zrzeszeni w „Solidarności” przyjadą w środę do Warszawy, żeby podczas głosowania nad wotum nieufności dla ministra Szyszko wyrazić dla niego poparcie. Jak podaje „Gazeta Wyborcza” do wyjazdu namawia Sekretariat Lasów Państwowych, podległy ministrowi Szyszce. Nieobecni będą wpisani na „czarną listę”.

Dzień wcześniej do stolicy przyjadą też leśnicy z Lublina, Łodzi, Radomia i Warszawy. W manifestacji nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie fakt, że rzekomo spontaniczny wyraz poparcia dla ministra środowiska organizowany jest przez Lasy Państwowe – informuje trójmiejska „Gazeta Wyborcza”.

Lasy Państwowe zachęcają do wzięcia wolnego wszystkich pracowników i proponują przejazd autobusami do Warszawy. Wyjazd zorganizowano w trybie pilnym,  a leśnicy mają pokazać swój sprzeciw wobec „kłamliwych tez głoszonych przez stowarzyszenia, rzekomo występujące w obronie Puszczy Białowieskiej”. Nazwiska nieobecnych mają być podane do Sekretariatu Lasów Państwowych – informują dziennikarze „Wyborczej”.

 

Dyrekcja Lasów Państwowych wysłała pismo do nadleśnictw w sprawie zorganizowania wyjazdu leśników 23 marca pod Sejm do…

Bogdan Borusewicz 发布于 2017年3月20日

 

Tego dnia pod sejmem spotkają się dwie kontrmanifestacje – leśników i obrońców przyrody. Antyrządowi manifestanci będą przypominać, że to właśnie za sprawą ustawy o ochronie przyrody ministra Szyszko od kilku tygodni w Polsce trwa masowa wycinka drzew, w tym na terenach chronionych, takich jak Puszcza Białowieska.

Czytaj więcej

5 Komentarze

  1. Z całej puszczy obszarem chronionym jest tylko Park Narodowy i kilka mniejszych rezerwatów. Cała reszta to lasy gospodarcze. Parki i rezerwaty nie podlegają pod Lasy Państwowe ale to autor rzetelnie pomija.

Skomentuj