Leśne gospodarstwa węglowe pomysłem MŚ na neutralność klimatyczną
Lasy Państwowe rozpoczęły realizację pilotażowego projektu Leśnych Gospodarstw Węglowych (LGW), wypełniając tym samym międzynarodowe zobowiązania w zakresie polityki klimatycznej oraz założenia Polityki Leśnej Państwa. Koncepcja ta zakłada wycinkę drzew, które emitują zbyt dużo dwutlenku węgla.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=20843628802606241253)






