Już po raz kolejny Warszawa organizuje akcję ochrony kasztanowców przed ich szkodnikiem – szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem. Hasło “Liść polecony do zamiatania” jest zachętą do systematycznego wygrabiania liści.

Skuteczna walka ze szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem uzależniona jest od skali działania i powinna mieć masowy charakter, aby motyl nie przemieszczał się z jednego terenu na drugi. Grabienie porażonych liści jest najprostszą i najtańszą, a jednocześnie skuteczną metodą walki ze szkodnikiem. Dlatego Zarząd Oczyszczania Miasta zachęca wszystkich, aby dokładnie wygrabili opadłe liście kasztanowców.

Z terenów placówek oświatowych i opiekuńczych liście kasztanowców (zebrane w pryzmy lub zapakowane do worków foliowych) odbierane będą przez Zarząd Oczyszczania Miasta po uprzednim zgłoszeniu pod bezpłatny numer telefonu Infolinii CZYSTOŚĆ 0 800 800 117.

Liście z terenów osiedli mieszkaniowych powinny być wywożone i utylizowane ze środków własnych zarządów wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Zarząd Oczyszczania Miasta nie będzie odbierał zebranych liści od tych jednostek, a także od osób prywatnych.

Organizatorem akcji ratowania stołecznych kasztanowców przed szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem "Liść polecony do zamiatania" jest Biuro Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy przy współpracy z Zarządem Oczyszczania Miasta.

źródło: ZOM w Warszawie

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj