– Ma być schludnie i bezpiecznie – zapowiada nowy komendant łódzkiej Straży Miejskiej Dariusz Grzybowski, który wczoraj objął służbę na tym stanowisku.

– Długo czekaliśmy na nowego komendanta. Ten będzie miał dużo pracy, bo problemów jest wiele. Wierzę jednak, że strażnicy dotychczas pełniący służbę, wprowadzą w nie swojego nowego szefa – powiedział prezydent Łodzi Tomasz Sadzyński.

Dariusz Grzybowski prezentując cele, które wyznaczył sobie i swoim podkomendnym, zaprezentował zdjęcie, na którym strażnicy miejscy spali w służbowym wozie. – Tak już nie będzie. Nie wyobrażam sobie podobnej sytuacji w przyszłości. Proszę jednak wszystkich o czas na realizację zadań, które chcę postawić przed wszystkimi łódzkimi strażnikami. Proces zmian zaczynamy już od dziś – powiedział nowy komendant.

Za priorytet w pierwszych dniach służby Dariusz Grzybowski uznał dokonanie audytu wewnętrznego w łódzkiej Straży Miejskiej. Nowy komendant chce przyjrzeć się m.in. projektom profilaktycznym, polityce kadrowej, analizie zagrożeń oraz finansom. Przedstawił także cele długoterminowe do realizacji, których będzie dążyć podczas pełnienia swoich obowiązków. Są nimi np. zaprowadzenie porządku oraz bezpieczeństwa w mieście, współpraca z Urzędem Miasta, instytucjami publicznymi oraz radami osiedli i przede wszystkim mieszkańcami Łodzi.

Dariusz Grzybowski urodził się w 1975 roku w Łęczycy. Skończył finanse w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej oraz zarządzanie zasobami ludzkimi na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej. Wcześniej m.in. pełnił służbę w Urzędzie Ochrony Państwa oraz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, której oficerem został w 2006 roku.

źródło: wfosigw.olsztyn.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj