Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Łódź rusza z budową 154 punktów ładowania aut elektrycznych

Łódź rusza z budową 154 punktów ładowania aut elektrycznych
dom
18.06.2020, o godz. 15:20
czas czytania: około 1 minuty
0

Do końca roku na terenie Łodzi może być ponad 200 punktów ładowania "eletryków". Władze miasta poinformowały właśnie o wyborze wykonawcy 154 takich punktów.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

– Dziś stoimy na parkingu przy al. Piłsudskiego, w jednym z takich miejsc, gdzie jeszcze w tym roku mają stanąć urządzenia, które pozwolą w jednym czasie naładować pięć aut elektrycznych. Ale wśród wybranych miejsc mamy też m.in. teren parkingu przy ul. Woronicza, gdzie obok siebie ma stanąć nawet 18 punktów ładowania. To może być wyjątkowy projekt na polskiej mapie tak licznie skumulowanych stacji – powiedziała Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Firma GoplusEAuto z Krakowa wybuduje stacje ładowania na terenie całego miasta, m.in. na parkingu przy parku Julianowskim, przy ul. Targowej, pl. Zwycięstwa, al. Palki, al. Unii, al. Mickiewicza, al. Piłsudskiego, al. Kościuszki czy ul. Tuwima. W sumie w każdym wykonawca wybuduje ładowarki, w których da się w jednym czasie zasilić od dwóch do nawet 18 aut elektrycznych.

Firma wykonawcza będzie także dzierżawiła teren pod ładowarki oraz zdecyduje się na zajęcie pasa drogowego. Jak zapewniają władze miasta, opłaty za to mają być symboliczne.

Obecnie w Łodzi działają pojedyncze punkty ładowania aut elektrycznych, zazwyczaj przy galeriach handlowych. Do końca roku może być ich w mieście ponad 200. Na koniec maja 2020 r w Łodzi zarejestrowanych było 344 aut z pełnym napędem elektrycznym (nie hybrydowym).

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

AD3b PZO 2024 [19.04-11.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2024