Reklama

envicon 2023 ad1a

Łódź: sieć wod-kan i kamienice do remontów

Łódź: sieć wod-kan i kamienice do remontów
PAP/szp
06.05.2020, o godz. 10:09
czas czytania: około 1 minuty
0

Ponad 13 mln zł zysku - najwięcej ze wszystkich spółek z większościowym udziałem miasta - wypracowała w ubiegłym roku Łódzka Spółka Infrastrukturalna. Pieniądze trafią głównie na sieć wodną i kanalizacyjną oraz remonty kamienic - podały władze Łodzi.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Według łódzkiego magistratu, wypracowany przez Łódzką Spółkę Infrastrukturalną (ŁSI) w 2019 r. zysk to jeden z najwyższych wyników uzyskanych w historii tego podmiotu, istniejącego od 2005 r. – W czasie pandemii Łódzka Spółka Infrastrukturalna nie zwalnia tempa ani zakresu inwestycji, które zaplanowała. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że wypracowany przez ŁSI zysk w wysokości ponad 13 mln zł zostanie przeznaczony na kolejne inwestycje, w tym infrastrukturę wodną i kanalizacyjną i remonty kamienic – podkreśliła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Jak podał we wtorek prezes ŁSI Tomasz Piotrowski, spółka już podjęła decyzję o przeznaczeniu 90 proc. wypracowanego zysku na inwestycje, takie jak remonty kamienic m.in. przy ul. Zielonej i Ogrodowej oraz budowę kanalizacji sanitarnej i modernizację wodociągów. W tym roku na terenie całego miasta zaplanowano zrealizowanie z tej puli 57 zadań infrastrukturalnych.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2023