Ponad 13 mln zł zysku – najwięcej ze wszystkich spółek z większościowym udziałem miasta – wypracowała w ubiegłym roku Łódzka Spółka Infrastrukturalna. Pieniądze trafią głównie na sieć wodną i kanalizacyjną oraz remonty kamienic – podały władze Łodzi.

Według łódzkiego magistratu, wypracowany przez Łódzką Spółkę Infrastrukturalną (ŁSI) w 2019 r. zysk to jeden z najwyższych wyników uzyskanych w historii tego podmiotu, istniejącego od 2005 r. – W czasie pandemii Łódzka Spółka Infrastrukturalna nie zwalnia tempa ani zakresu inwestycji, które zaplanowała. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że wypracowany przez ŁSI zysk w wysokości ponad 13 mln zł zostanie przeznaczony na kolejne inwestycje, w tym infrastrukturę wodną i kanalizacyjną i remonty kamienic – podkreśliła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Jak podał we wtorek prezes ŁSI Tomasz Piotrowski, spółka już podjęła decyzję o przeznaczeniu 90 proc. wypracowanego zysku na inwestycje, takie jak remonty kamienic m.in. przy ul. Zielonej i Ogrodowej oraz budowę kanalizacji sanitarnej i modernizację wodociągów. W tym roku na terenie całego miasta zaplanowano zrealizowanie z tej puli 57 zadań infrastrukturalnych.

Czytaj więcej

Skomentuj