Na ulicy Piotrkowskiej pojawiło się 40 stojaków na rowery. Są one wkomponowane w otoczenie i mają prostą formę. 60 kolejnych w najbliższym czasie zostanie zamontowanych w całej Łodzi.

– Rowery, tak jak samochody, muszą mieć miejsce do parkowania. Przede wszystkim tutaj, na deptaku, takie stojaki muszą być. Mam nadzieję, że rowerzyści będą teraz częściej przyjeżdżać na Piotrkowską – mówił wiceprezydent Dariusz Joński. Przy wyznaczaniu ich lokalizacji i wyborze formy architektonicznej urzędników wsparło stowarzyszenie „Fenomen”, skupiające rowerzystów-fascynatów. Z myślą o kierowcach jednośladów w najbliższym czasie kolejne ścieżki rowerowe powstaną na trzech łódzkich ulicach: al. Rydza-Śmigłego (al. Piłsudskiego – ul. Niższa), al. Piłsudskiego (ul. Kopcińskiego – dworzec Łódź-Widzew) i ul. Paderewskiego (od Broniewskiego – al. Jana Pawła II).

Zarząd Dróg i Transportu będzie również zachęcał prywatne firm, placówki handlowe i instytucje do montownia stojaków również na własnym terenie. Wiceprezydent Joński poinformował również o dopuszczeniu do ruchu po ulicy Piotrkowskiej karetek pogotowia.

źródło: uml.lodz.pl
 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj