Na łódzkich rondach zostaną posadzone kwiaty. Utworzą one oryginalne kompozycje nawiązujące do barw miasta lub też nazwy ronda.

Najpiękniej zapowiada się kobierzec na rondzie przy ul. Bandurskiego w pobliżu Atlas Areny. Pomarańczowe aksamitki utworzą kompozycję w kształcie piłki koszykarskiej. Kwiaty zostaną posadzone na rodzaju pagórka imitującego część obwodu piłki. Akcję sadzenia kwiatów zapowiedział na konferencji prasowej wiceprezydent Łodzi Dariusz Joński.

Na rondzie przy ul. Broniewskiego posadzone zostaną pelargonie i aksamitki w barwach miasta. Na rondzie Korfantego kwiaty utworzą natomiast herb Łodzi. Kolor żółty w obu przypadkach dodadzą begonie. Na rondzie Lotników Lwowskich z kwiatów utworzony zostanie wizerunek samolotu. Przewidywana powierzchnia nasadzeń w tym miejscu to 400 mkw. Rondo Solidarności ozdobi kwiatowy symbol włókna w przekroju.

O wystroju ronda Biłyka u zbiegu ul. Zgierskiej i al. Włókniarzy zadecydują łodzianie. Wkrótce na stronach internetowych Zarządu Dróg i Transportu rozpisany zostanie konkurs w którym będzie można zgłaszać własne aranżacje kwiatowe odpowiednie dla tego miejsca.

Kwiaty będą wysadzane do gruntu w drugiej połowie maja, gdy możliwość wystąpienia nocnych przymrozków będzie już minimalna. Są one odporne zarówno na suszę jak i długotrwałe deszcze. Koszt akcji szacuje się na 140 tys. złotych.

źródło: uml.lodz.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj