Łódzka Rada Miejska uchyliła przyjęte 5 marca stanowisko w sprawie funkcjonowania Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Był to projekt przygotowany przez Prezydent Miasta na wniosek radnych PiS i SLD.

Rada przyjęła obywatelski projekt uchwały stanowisko w sprawie prywatyzacji ZWiK. Radni, w ślad za 47 tysiącami łodzian w ten sposób sprzeciwili się prywatyzacji Zakładu. Było to także zgodne z wczorajszymi medialnymi i dzisiejszymi podczas obrad Rady Miejskiej deklaracjami Prezydent Miasta Hanny Zdanowskiej o nieprywatyzowaniu ZWiK-u.

Decyzje podjęto po pełnej emocji dyskusji i wypowiedziach zarówno radnych, jak i projektodawców obywatelskiego projektu uchwały. Przewodniczący Klubu Radnych PiS Marek Michalik podkreślał, że przyjęcie stanowiska w sprawie ZWiK dotyczy również szerszego zakresu, a mianowicie stylu sprawowania władzy w Łodzi, a wycofanie się z zamysłu prywatyzacji zakładu jest krokiem w dobrym kierunku. – Stało się tak, że to nie jest debata o prywatyzacji ZWiK ale o tym jak rządzi Prezydent Hanna Zdanowska. – mówił M. Michalik i podkreślał: – Czuję się samotny w obliczu wielkiej machiny prezydenckiej próbującej uchylić mój mandat. Rządzenie Łodzią to nie zabawa- chcielibyśmy by pani Prezydent uwierzyła, że 47 tysięcy łodzian ma rację.

eko-lokator 250 x 300

Przewodniczący Klubu Radnych SLD Władysław Skwarka argumentował, iż należy podjąć decyzję. Żałował, iż Prezydent Łodzi nie zadeklarowała, że nie sprywatyzuje ZWiK-u wcześniej, gdyż Miasto wydatkowało środki na analizę skutków ekonomiczno-prawnych prywatyzacji ZWiK.

Prezydent Hanna Zdanowska podkreślała, iż nigdy nie mówiła, że podjęła decyzję o sprzedaży tej spółki, a jedynie rozważano różne warianty. Mateusz Walasek, przewodniczący Klubu Radnych PO wyjaśniał, iż dzisiejsze głosowanie w Radzie jest jedynie formalnością, bo prezydent Łodzi ogłosiła wczoraj swoją decyzję by nie prywatyzować ZWiK, a Klub PO postanowił zaakceptować jej wolę.

źródło: uml.lodz.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj