Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber jest zakażony SARS-CoV-2. Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński przebywa na kwarantannie. Decyzję podjęto po informacji o tym, że marszałek Grzegorz Schreiber ma koronawirusa.

Marszałek województwa Grzegorz Schreiber ma koronawirusa – poinformowały służby prasowe urzędu marszałkowskiego. “Marszałek odebrał pozytywny wynik testu na COVID-19” – podała jego rzeczniczka prasowa Magdalena Kamińska.

Dodała, że reakcja szefa samorządowej administracji województwa była natychmiastowa. “Po tym, jak dowiedział się, że miał kontakt z osobą, która mogła być zarażona, odwołał wszystkie spotkania i aktywności” – poinformowała.

Stan marszałka Schreibera jest dobry. “Przebywa w izolacji, chorobę przechodzi bezobjawowo i czuje się dobrze” – zapewniła rzeczniczka.

Wojewodę łódzkiego skierowano na kwarantannę. “Decyzję o tym, że wojewodę Tobiasza Bocheńskiego poddano kwarantannie podjęto po tym, jak dowiedzieliśmy się, że marszałek województwa Grzegorz Schreiber ma koronawirusa, a wojewoda miał z nim kontakt” – powiedziała PAP rzeczniczka wojewody Dagmara Zalewska, która sama jest w izolacji.

“Urząd pracuje normalnie, a wojewoda wykonuje swoje obowiązki zdalnie” – mówiła Zalewska. Sekretarz województwa zadecydował o profilaktycznym skierowaniu części pracowników do pracy zdalnej – podał urząd marszałkowski.

Czytaj więcej

Skomentuj