Pod koniec marca rozpoczęła się budowa fontanny wraz z infrastrukturą towarzyszącą na zespole terenowych obiektów sportowo – rekreacyjnych na osiedlu Konstytucji 3 Maja w Łomży.

W ciągu prawie dwóch tygodni od rozpoczęcia prac ogrodzono teren budowy, wykonano fundamenty pod maszynownię fontanny oraz wykop pod samą fontannę. Rozpoczęto również realizację kanalizacji deszczowej i niwelację terenu pod place zabaw. Przygotowywany jest także teren pod budową chodnika. Zakończenie wartych ponad 800 tys. zł prac przewidziane jest do końca maja br.

W środkowej części tzw. starej strzelnicy, powstanie chyba największa atrakcja obiektów rekreacyjnych na osiedlu Konstytucji – fontanna. Razem z placem będzie zajmowała powierzchnię ponad 600 m2. Jej niecka będzie zagłębiona na ok. 40 cm, zaś objętość wody w niecce wyniesie około 11 m3. Posadzka wokół fontanny zostanie wyłożona polbrukiem. Maszynownia fontanny będzie znajdowała się w skarpie, w odległości około 25 m od niecki fontanny. Plac przy fontannie zostanie wyposażony w ławki oraz donice parkowe na zieleń niską. Sama fontanna będzie składała się z dyszy centralnej, która będzie tworzyła przerywany obraz o wysokości 4 metrów oraz 20 dysz bocznych. Będą one tryskały strumieniami o indywidualnie regulowanej wysokości od 0,2 do 1,5 metra. Możliwość regulacji każdego ze strumieni pozwoli tworzyć różnorodne efekty przestrzenne. Każdy ze strumieni będzie podświetlony przez kolorowy reflektor RGB o mocy 20 W. Wszystkie urządzenia niezbędne do funkcjonowania fontanny będą sterowane automatycznie, zaś czas pracy fontanny zostanie zaprogramowany na ustalone wcześniej godziny. Ponadto, również do końca maja, powstaną chodniki łączące fontannę z istniejącymi już ciągami pieszymi i rowerowymi.

Dotychczas na „strzelnicy” powstały m.in. górka saneczkowa, ścianki wspinaczkowe, skate park, boisko do piłki plażowej, boisko wielofunkcyjne, ścieżka rowerowa i cosmo base. Jeszcze w tym roku planowana jest budowa pawilonu sanitarno – magazynowego oraz zakup i montaż zabawek na placu zabaw dla dzieci małych i starszych.

źródło: lomza.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj