Reklama

envicon 2023 ad1a

Lubelskie Schronisko dla Zwierząt zaprasza na Dzień Otwarty

Lubelskie Schronisko dla Zwierząt zaprasza na Dzień Otwarty
R.G.
06.08.2022, o godz. 10:03
czas czytania: około 2 minut
0

Dzień Otwarty w lubelskim schronisku będzie okazją do zapoznania się z zasadami adopcji zwierząt i prawidłowej opieki nad nimi. Odwiedzający dowiedzą się też wiele o występowaniu i zwyczajach zwierząt w mieście.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

W niedzielę (7 sierpnia br.), o godzinie 12.00 w Schronisku  dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie (ul. Metalurgiczna 5), rozpocznie się Dzień Otwarty pod hasłem „Żyją obok nas”. Wydarzenie to będzie okazją do promocji adopcji zwierzaków przebywających w placówce, a także do poznania prawidłowych postaw wobec środowiska i jego mieszkańców.

Jeże, lisy i jerzyki

– Dzikie zwierzęta, takie jak wiewiórki, jeże, lisy czy jerzyki, osiedlają się również w miastach i dzielimy z nimi wspólną przestrzeń. Dlatego podczas kolejnego Dnia Otwartego w lubelskim Schronisku chcemy przybliżyć mieszkańcom Lublina informacje na temat ich życia w miejskim ekosystemie. Ponadto, jak zawsze podczas spotkania będzie można zapoznać się z tematyką adopcji zwierząt, ich pielęgnacji oraz profilaktyki – wyjaśnia Blanka Rdest-Dudak, dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

Odpowiedzialna adopcja zwierząt

Dzień Otwarty to też kolejna w ostatnim czasie akcja promująca odpowiedzialną adopcję zwierząt z lubelskiego Schroniska. Podczas niej mieszkańcy miasta będą mieli okazję do zapoznania się z podopiecznymi placówki, a także do rozmów z jej pracownikami i wolontariuszami.

Specjaliści ci opowiedzą min. o tym jak przebiega proces adopcyjny. Udzielą porad dotyczących prawidłowej opieki nad pupilami.

Kolejny punkt Dnia Otwartego w lubelskim schronisku, to wystąpienia ekspertów, którzy opowiedzą o tym, jakie dzikie zwierzęta możemy spotkać w naszym mieście. W ramach Dnia Otwartego odbędą się m.in. prelekcje pt. „Zaskroniec i spółka, czyli jakie gady żyją wokół nas” Bartłomieja Gorzkowskiego, Kierownika Egzotarium Schroniska i „Ptaki w mieście – co powinniśmy wiedzieć o skrzydlatych sąsiadach” Rafała Antoniszewskiego z Fundacji Epicrates.

Natomiast o tym jak wygląda praca Ekopatrolu opowie przedstawiciel Straży Miejskiej Miasta Lublin. W programie wydarzenia przewidziano także koncert Zbyszka Zbigiego Kowalczyka i majka-L.

146 psów, 90 kotów i 101 zwierząt egzotycznych

Aktualnie, w prowadzonym przez Miasto Lublin Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt, przebywa około 340 zwierząt, w tym 146 psów, 90 kotów i 101 zwierząt egzotycznych.

Każdy, kto zdecyduje się na adopcję psa lub kota, otrzyma podstawowe wyposażenie dla swojego zwierzaka. W ramach wyprawek przewidziano: dla dużych psów – miski na wodę i karmę, obrożę, smycz i kaganiec, dla psów średnich i małych – miski na wodę i karmę, obrożę, smycz i legowisko, a dla kotów – miski na wodę i karmę, kuwetę, żwirek i drapak.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2023