Reklama

ZM WEBINAR4 Fundacja Sendzimira [17.10-07.11.24]

Lublin. Ruszają konsultacje społeczne Gminnego Programu Rewitalizacji

Lublin. Ruszają konsultacje społeczne Gminnego Programu Rewitalizacji
jw
20.09.2023, o godz. 10:34
czas czytania: około 2 minut
0

Rewitalizacja terenów zieleni, renowacja Trybunału Koronnego, Centrum Sztuki Dzieci i Młodzieży czy nowa przestrzeń w dzielnicy Tatary to tylko niektóre z projektów ujętych w propozycji Gminnego Programu Rewitalizacji. Ruszają konsultacje społeczne jego kolejnej odsłony na lata 2024-2033. Uwagi i propozycje działań rewitalizacyjnych, wpisujących się w główne założenia dokumentu, można zgłaszać do 10 października.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B BDO zamknięcie roku [14.10-22.11.24]

– Gminny Program Rewitalizacji to strategiczny i niezbędny dla miasta dokument, konieczny do uzyskania funduszy europejskich, przeznaczonych na rewitalizację w najbliższych latach. Wśród pierwszych projektów, które planujemy zgłosić do dofinansowania znajdą się Błonia pod Zamkiem, amfiteatr na Tatarach i Park Bronowicki. Program ten jest także podstawą aplikacji dla innych podmiotów na realizację działań rewitalizacyjnych. Zachęcam zatem do zapoznania się z propozycją treści dokumentu a także składania uwag i dodatkowych projektów, które po analizie będziemy mogli uwzględnić w jego ostatecznym kształcie – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Poprawa jakości życia i relacji społecznych

Konsultowany projekt Gminnego Programu Rewitalizacji dla Lublina na lata 2024-2033 bazuje na dotychczasowych działaniach rewitalizacyjnych, w tym poprzedniej edycji Programu na lata 2017-2023. Obejmuje obszar o powierzchni 1,5 tys. ha, w tym dzielnice: Śródmieście, Stare Miasto, Za Cukrownią, Tatary i Hajdów Zadębie. Strategicznym zadaniem dokumentu jest poprawa jakości życia i relacji społecznych na tych terenach. Program określa wizję stanu obszaru po przeprowadzeniu rewitalizacji, jej cele oraz kierunki działań.

– Chcemy, aby w wyniku realizacji programu na obszarze rewitalizacji rozwinięte zostały mechanizmy współuczestnictwa mieszkańców i mieszkanek w życiu miasta i wpływania na jego rozwój. Dzięki temu, stopniowo procesy przemian w poszczególnych podobszarach rewitalizacji w coraz większym zakresie zależeć będą od aktywności i samoorganizacji mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców – mówi Hubert Mącik, Dyrektor Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków i Rewitalizacji.

Cztery wydarzenia

W ramach rozpoczynających się konsultacji społecznych mieszkańcy mogą wziąć udział w 4 wydarzeniach. Dwa otwarte spotkanie informacyjne odbędą się 27 września (środa) o godzinie 16.00 oraz 4 października (środa) o godzinie 9.00 w budynku “Orion” przy ul. Spokojnej 2, sala konferencyjna nr 252 (II p.). Na warsztaty z pisania wniosków projektowych do projektu Gminnego Programu Rewitalizacji zapraszamy 19 września (wtorek) o godz. 14.00 w tej samej lokalizacji. Z kolei spotkanie informacyjne z przedstawicielami Rad Dzielnic objętych obszarem rewitalizacji odbędzie się 20 września (środa) o godzinie 16.30 w budynku “Orion” przy ul. Spokojnej 2, sala konferencyjna nr 252 (II p.).

Uwagi można zgłaszać do 10 października w postaci papierowej i elektronicznej, za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej lublin.eu w zakładce “Rewitalizacja”.

Projekt Gminnego Programu Rewitalizacji dla Lublina na lata 2024-2033 dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej pod linkiem.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ZM WEBINAR4 Fundacja Sendzimira [17.10-07.11.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ZM WEBINAR4 Fundacja Sendzimira [17.10-07.11.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024