Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Lublin. Ruszają konsultacje społeczne Gminnego Programu Rewitalizacji

Lublin. Ruszają konsultacje społeczne Gminnego Programu Rewitalizacji
jw
20.09.2023, o godz. 10:34
czas czytania: około 2 minut
0

Rewitalizacja terenów zieleni, renowacja Trybunału Koronnego, Centrum Sztuki Dzieci i Młodzieży czy nowa przestrzeń w dzielnicy Tatary to tylko niektóre z projektów ujętych w propozycji Gminnego Programu Rewitalizacji. Ruszają konsultacje społeczne jego kolejnej odsłony na lata 2024-2033. Uwagi i propozycje działań rewitalizacyjnych, wpisujących się w główne założenia dokumentu, można zgłaszać do 10 października.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

– Gminny Program Rewitalizacji to strategiczny i niezbędny dla miasta dokument, konieczny do uzyskania funduszy europejskich, przeznaczonych na rewitalizację w najbliższych latach. Wśród pierwszych projektów, które planujemy zgłosić do dofinansowania znajdą się Błonia pod Zamkiem, amfiteatr na Tatarach i Park Bronowicki. Program ten jest także podstawą aplikacji dla innych podmiotów na realizację działań rewitalizacyjnych. Zachęcam zatem do zapoznania się z propozycją treści dokumentu a także składania uwag i dodatkowych projektów, które po analizie będziemy mogli uwzględnić w jego ostatecznym kształcie – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Poprawa jakości życia i relacji społecznych

Konsultowany projekt Gminnego Programu Rewitalizacji dla Lublina na lata 2024-2033 bazuje na dotychczasowych działaniach rewitalizacyjnych, w tym poprzedniej edycji Programu na lata 2017-2023. Obejmuje obszar o powierzchni 1,5 tys. ha, w tym dzielnice: Śródmieście, Stare Miasto, Za Cukrownią, Tatary i Hajdów Zadębie. Strategicznym zadaniem dokumentu jest poprawa jakości życia i relacji społecznych na tych terenach. Program określa wizję stanu obszaru po przeprowadzeniu rewitalizacji, jej cele oraz kierunki działań.

– Chcemy, aby w wyniku realizacji programu na obszarze rewitalizacji rozwinięte zostały mechanizmy współuczestnictwa mieszkańców i mieszkanek w życiu miasta i wpływania na jego rozwój. Dzięki temu, stopniowo procesy przemian w poszczególnych podobszarach rewitalizacji w coraz większym zakresie zależeć będą od aktywności i samoorganizacji mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców – mówi Hubert Mącik, Dyrektor Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków i Rewitalizacji.

Cztery wydarzenia

W ramach rozpoczynających się konsultacji społecznych mieszkańcy mogą wziąć udział w 4 wydarzeniach. Dwa otwarte spotkanie informacyjne odbędą się 27 września (środa) o godzinie 16.00 oraz 4 października (środa) o godzinie 9.00 w budynku “Orion” przy ul. Spokojnej 2, sala konferencyjna nr 252 (II p.). Na warsztaty z pisania wniosków projektowych do projektu Gminnego Programu Rewitalizacji zapraszamy 19 września (wtorek) o godz. 14.00 w tej samej lokalizacji. Z kolei spotkanie informacyjne z przedstawicielami Rad Dzielnic objętych obszarem rewitalizacji odbędzie się 20 września (środa) o godzinie 16.30 w budynku “Orion” przy ul. Spokojnej 2, sala konferencyjna nr 252 (II p.).

Uwagi można zgłaszać do 10 października w postaci papierowej i elektronicznej, za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej lublin.eu w zakładce “Rewitalizacja”.

Projekt Gminnego Programu Rewitalizacji dla Lublina na lata 2024-2033 dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej pod linkiem.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024