1 / 6

Dziś w Londynie rozpoczęła się kolejna edycja międzynarodowej wystawy Chelsea Flower Show. To wydarzenie uważane jest za najważniejsze i najbardziej prestiżowe show, podczas którego prezentowane są aktualne standardy oraz najnowsze trendy w sztuce ogrodowej. Impreza potrwa do 23 maja.

Wydarzenie organizowane od 1913 r. przez Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze (Royal Horticultural Society) odbywa się co roku, a jedyne przerwy nastąpiły podczas dwóch wojen światowych.

Chelsea Flower Show to połączenie angielskiej tradycji i światowych tendencji w aranżowaniu przestrzeni. Teren należący do Szpitala Królewskiego na pięć dni zamienia się w jedną wielką wystawę, złożoną z ogrodów pokazowych, stworzonych przez najsłynniejszych projektantów. Miłośnicy takich założeń mogą więc podziwiać niezliczoną ilość roślin – od tych powszechnych i wszystkim znanych, przez egzotyczne i po najbardziej unikatowe gatunki. A wszystko to w niebanalnych zestawieniach.

W tym roku będzie można podziwiać prace takich projektantów jak: Kamelia Bin Zaal, Darren Hawkes Landscapes, Adam Frost, Charlie Albone, Matthew Keightley czy Alan Gardner.

Relacja z wystawy pojawi się w czerwcowym wydaniu „Zieleni Miejskiej”.

Opublikowane przez RHS Chelsea Flower Show 20 maja 2015

[poll id=”10″]

Czytaj więcej

Skomentuj