Skrócone procedury i ułatwienia we wnioskowaniu o dotacje na likwidacje szkód powodziowych w Małopolsce, które mogą sięgnąć łącznie do 10 mln zł – to reakcja Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie na sytuację powodziową.

Zarząd WFOŚiGW w Krakowie podjął uchwałę w sprawie ustalenia szczególnego trybu i warunków udzielania dotacji dotyczącej likwidacji szkód powodziowych na terenie województwa małopolskiego. Dzięki dodatkowym środkom możliwe będzie dofinansowanie projektów do 750 tys. zł.

W poniedziałek zbierze się rada nadzorcza funduszu, która będzie również rozważać inne możliwe formy wsparcia oraz, o ile zajdzie taka konieczność, dalsze upraszczanie procedur.

Pomoc tej samej wielkości dla Śląska uruchomił także Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. 

Minister Andrzej Kraszewski oceniając szybkie uruchomienie środków dla służb ratowniczych i samorządów jako narzędzie, które może podnieść skuteczność akcji ratunkowych zapowiedział też, że wkrótce Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej może uruchomić dodatkowe pieniądze na konieczne działania antypowodziowe.

źródło: mos.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj