Reklama

AD1A EGOE [27.03-27.04.24]

Małopolskie: W Ciężkowicach powstanie ścieżka w koronach drzew

Małopolskie: W Ciężkowicach powstanie ścieżka w koronach drzew
MŁ/PAP
14.02.2022, o godz. 15:04
czas czytania: około 2 minut
0

Przyrodniczo-edukacyjna ścieżka w koronach drzew wraz ze szlakiem nietoperzowym powstanie w Ciężkowicach (Małopolskie) dzięki wsparciu województwa małopolskiego. Zakończenie budowy obiektu zaplanowano na koniec września tego roku.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B regionalne Bolesławiec [09.04-23.04.24]

W poniedziałek przedstawiciele władz województwa małopolskiego i gminy Ciężkowice podpisali list intencyjny dotyczący dofinansowania przedsięwzięcia przez samorząd regionu w wysokości 2 mln zł. Ścieżka powstanie w ramach większego projektu zakładającego rozbudowę tamtejszego Muzeum Przyrodniczego w Małopolskie Centrum Edukacji Ekologicznej „Ziemia-Woda-Powietrze”.

Marszałek Małopolski Witold Kozłowski podkreślił w poniedziałek w Ciężkowicach, że dzięki zagwarantowanemu właśnie wsparciu województwa zostało domknięte finansowanie tego przedsięwzięcia.

– To był trudny montaż finansowy, ale udało się go domknąć i dzięki temu region zyska kompleksową atrakcję, nie tylko z zakresu edukacji ekologicznej, ale również turystyczną – podkreślił Kozłowski.

Koszt inwestycji to 15 mln zł

Województwo małopolskie wspiera finansowanie tej inwestycji w postaci uzupełnienia wkładu własnego gminy w łącznej wysokości 2,55 mln zł.

Burmistrz gminy Ciężkowice Stanisław Kuropatwa przypomniał, że gminie udało się wybrać wykonawcę tego projektu dopiero w piątym przetargu. Koszt zadania to ok. 15 mln zł.

Budowa ścieżki – zaznaczył burmistrz – to element szerszego projektu, na który Ciężkowice otrzymały 17 mln zł dofinansowania. Zakłada on także rozbudowę Muzeum Przyrodniczego w Małopolskie Centrum Edukacji Ekologicznej oraz wykonanie nowego szlaku – nietoperzowego, który połączy centrum ze ścieżką. Termin zakończenia realizacji projektu zaplanowany jest na 30 września 2022 r.

Ścieżka mierząca ponad kilometr długości pobiegnie koronami drzew, miejscami na wysokości nawet 22 metrów nad ziemią. Będzie dostępna dla osób z niepełnosprawnościami. Na całej trasie znajdować się mają liczne tarasy i punkty widokowe oraz miejsca do edukacji ekologicznej.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 Kontrole odpadów samorządy (03.04-22.04.24)

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Gospodarka i samorząd
css.php
Copyright © 2024