W oczyszczalni ścieków w Ząbkowicach Śląskich (województwo dolnośląskie) znaleziono płód. Policja poszukuje matki i apeluje o przekazywanie informacji mogących pomóc w ustaleniu tożsamości kobiety.

Ludzki płód znalazł w sobotę wieczorem w pomieszczeniu na ścieki zwanym kratownicą pracownik ząbkowickiej oczyszczalni. – Na miejscu wykonano czynności pod nadzorem prokuratora. Wiek oraz płeć płodu zostanie ustalona po sekcji zwłok. Nie wiadomo jeszcze jaka jest przyczyna zgonu dziecka – podała w niedzielę, 13 czerwca rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich st. asp. Katarzyna Mazurek.

Oczyszczalnia przyjmuje ścieki z miejscowość Ząbkowice Śląskie, Tarnów, Bobolice, Jaworek, Grochowiska oraz Pawłowice. „Apelujemy o przekazywanie wszelkich informacji mogących pomóc w ustaleniu tożsamości matki. O zgłaszanie się osób, które w ostatnim czasie zauważyły kobietę będącą wcześniej w ciąży, a która obecnie nie ma dziecka. Każdy, kto ma pewne podejrzenia dotyczące tożsamości matki, proszony jest o jak najszybsze skontaktowanie się z organami ścigania. Gwarantujemy anonimowość” – podała w komunikacie Komenda Powiatowa Policji w Ząbkowicach Śląskich.

Czytaj więcej

Skomentuj