Reklama

CWS BANER ad1A [03.11-06.12.23]

Miasta bez barier to nie luksus, to konieczność

Miasta bez barier to nie luksus, to konieczność
10.07.2022, o godz. 8:40
czas czytania: około 2 minut
0

Zgodnie z podstawowymi definicjami, miasto to skupisko populacji generujące nadwyżki ludzkiego potencjału, kreacji, usług i dochodów. Natomiast obecnie, gdy stoimy w obliczu globalnych wyzwań gospodarczych i ekologicznych, ważne staje się jak najlepsze wykorzystanie zalet miasta. I tu kluczowa jest likwidacja barier.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Wprowadzanie udogodnień z myślą o jak najlepszych warunkach życia w miastach, to obok działań proekologicznych, jeden z ważniejszych priorytetów przy planowaniu i tworzeniu miejskiej infrastruktury. W powyższej dziedzinie zawiera się też analiza funkcjonalności miast pod kątem rozpoznawania i usuwania barier.

Wielofunkcyjność i dostępność

W wielu krajach Europy i świata miejscy specjaliści i architekci koncentrują się na opracowywaniu i stosowaniu rozwiązań podnoszących ogólne funkcje i jakość miejskich udogodnień, szczególnie w kontekście ułatwień dla osób niepełnosprawnych.

Ważna jest też wielofunkcyjność i dostępność miejskiej infrastruktury. Specjaliści pochylają się nad możliwościami realizacji idei miasta bez barier psychologicznych.

Wypoczynek jako wartość

Coraz większy nacisk kładzie się na właściwy dobór i wdrażanie jednostkowych rozwiązań oraz całych stref służących regeneracji i relaksowi z dostępem do czystszego powietrza, stref ciszy, a także infrastruktury z wykorzystaniem wody.

W tym przypadku liczy się m.in. wiedza i możliwości związane z organizacją ogólnodostępnych zielonych tarasów, parków, parków kieszonkowych, parków linearnych i skwerów.

Webinarium “Miasto bez barier”

Powyższa tematyka to także merytoryczny zakres Webinarium (online) pt. Miasto bez barier, które odbędzie się 28 lipca 2022 roku w godzinach od 9.00 do 14.00.
Prelegenci Webinarium, których lista dostępna jest pod internetowym adresem:  https://miastobezbarier.abrys.pl/ swoje wystąpienia kierować będą do pracowników zarządów zieleni miejskiej i ogrodników miejskich, architektów krajobrazu, projektantów, architektów, urbanistów, deweloperów, pracowników zarządów dróg i zieleni, inwestorów i wykonawców terenów zieleni oraz inwestycji miejskich, do pracowników samorządowych i wszystkich zainteresowanych osób.

Zgłoś swój udział

Rejestracja i szczegóły dotyczące konkretnych tematów, doświadczenia oraz kwalifikacji prelegentów dostępne są na stronie internetowej Webinarium pod adresem: https://miastobezbarier.abrys.pl/

Zapraszamy.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

wewo ad2

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2023