Reklama

AD1A TOMRA [15.04-15.05.24]

Miasta podpisały deklarację na rzecz rozwoju elektromobilności

Miasta podpisały deklarację na rzecz rozwoju elektromobilności
11.09.2019, o godz. 14:46
czas czytania: około 2 minut
2

Podczas Kongresu Nowej Mobilności, który odbywał się w Lublinie, włodarze kilkudziesięciu polskich miast podpisali deklarację na rzecz rozwoju elektrombilności. Samorządy zapowiedziały stworzenie optymalnych warunków sprzyjających rozwojowi elektrycznego transportu.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b wykroczenia 10.06 [23.04-10.06.24]

Inicjatorem Deklaracja Miast na rzecz rozwoju Elektromobilności jest Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych. Podpisali ją włodarze Wrocławia, Częstochowy, Kielc, Białej Podlaskiej, Lublina, Słupska, Warszawy, Wałbrzycha, Sosnowca, Wejherowa, Olsztyna, Krakowa, Piekar Śląskich, Ełku, Świętochłowic, Zielonej Góry, Suwałk, Nowego Sącza, Tczewa, Tarnowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Łodzi, Puław, Ełku, Sosnowca, Torunia, Krosna i Kędzierzyna Koźla.

Samorządy zadeklarowały współpracę w ramach tworzenia optymalnych warunków sprzyjających rozwojowi elektromobilności w swoich gminach. Wyraziły gotowość do udziału w dialogu branżowym, przyczyniającym się do rozbudowy flot pojazdów elektrycznych i infrastruktury ładowania. Wskazały także potrzebę edukacji oraz promocji rozwiązań nisko- i zeroemisyjnych i zapowiedziały intensyfikację działań prowadzących do upowszechnienia pojazdów elektrycznych, zarówno w transporcie publicznym, jak i prywatnym.

– Od 2011 r. wprowadzamy elektromobilność do stołecznego transportu zbiorowego. Rozstrzygnęliśmy największy w Polsce przetarg na zakup autobusów elektrycznych, a ponadto inwestujemy w infrastrukturę ładowania. Zrównoważony transport poprawia komfort życia w polskich miastach, ale przede wszystkim pozytywnie wpływa na ochronę zdrowia ich mieszkańców – mówił wiceprezydent Warszawy Robert Soszyński. Zapowiedział, że za kilka miesięcy ratusz wstakże ponad 1000 miejsc, w których będą mogły stanąć ładowarki.

Zapowiedź konkretnych rozwiązań przedstawiła także prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka: – Jesteśmy kompaktowym, zdrowym miastem. Zamierzamy pogłębiać nasz „zielony” charakter i rozwijać elektromobilność. Równolegle planujemy budować świadomość społeczną w zakresie zrównoważonego transportu, gdyż to właśnie od niej zależy bardzo dużo w zakresie wdrażania ekologicznych technologii. Obecnie jesteśmy na etapie instalacji infrastruktury ładowania w porozumieniu z jednym operatorów. Zamierzamy też zmniejszyć podatki od samochodów elektrycznych.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ABRYS new [webinaria od 13.06.23]_AD1a

Komentarze (2)


ochrona

Komentarz #22835 dodany 2019-09-12 14:49:43

to wielka pomyłka, wyrządzi więcej szkody niż auta spalinowe co robić z zużytymi akumulatorami? skąd bierze się prąd? jak produkowane są baterie ? należy najpierw odpowiedzieć na te pytania a potem wdrażać rozwiązanie ,myślę że ta cała elektromobilność będzie wielkim problemem już za parę lat


edek

Komentarz #22996 dodany 2019-09-14 12:58:36

To żadna pomyłka. Na wszystko jest juz patent. Baterie - idąc przykladem magazynu ktory postawił w Gdańsku jakis czas temu greenway - mozna je wykorzystywac ponownie i odzyskiwac z nich prad. Nikt nie mowi ze ma to isc out z obiegu. Są metody i one beda wdrazane. Nie ma co wylewac dziecka z kąpielą. Sytuacja elektromobilnosci sie ustabilizuje w swoim czasie

Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD3b PZO 2024 [19.04-11.06.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2024