Od połowy maja trwa w Gorzowie Wielkopolskim akcja zbierania starych rowerów. Po naprawieniu zostaną one przekazane potrzebującym. Powstać ma również darmowa miejska wypożyczalnia jednośladów.

#NakręconyGorzów to wspólna akcja inicjatywy społecznej “Gorzów to my”, Eneris Surowce oraz Zakładu Karnego w Gorzowie. Dotąd udało się zebrać ok. 50 rowerów. Zbiórka potrwa do końca września.

Jednoślady zbierane są i przechowywane w hali, potem będą naprawiane i odnawiane przez więźniów. Część z nich trafi do najbardziej potrzebujących, część zaś ma być wykorzystana jako darmowe rowery dla mieszkańców. Prototyp miejskiego roweru z recyklingu będzie można zobaczyć 15 czerwca podczas Dni Gorzowa.

– Zachęcamy mieszkańców do przekazywania swoich nieużywanych rowerów, które następnie odnowimy, aby mogły służyć innym, przede wszystkim potrzebującym z domów zastępczych, rodzin wielodzietnych czy pogotowia opiekuńczego – mówi Marek Rybka z inicjatywy społecznej Gorzów To MY.

Akcja #NakręconyGorzów ma na celu przede wszystkim zmniejszenie ilości powstających odpadów w mieście, promowanie idei upcyklingu, czyli ponownego wykorzystania bezużytecznych przedmiotów i nadania im nowej wartości oraz budowania solidarności społecznej i zaangażowania w działania na rzecz rozwoju Gorzowa.

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj