Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Miasto zbudowało hotele dla... owadów

Miasto zbudowało hotele dla... owadów
29.04.2020, o godz. 12:34
czas czytania: około 1 minuty
0

Zarząd dróg i rozstawił na terenie Piotrkowa „hotele dla owadów”. Zlokalizowano je w 4 miejscach. Wszystko w trosce o środowisko naturalne.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b Biuro Rozwoju Gdańska – rekrutacja [26.04.24-25.05.24]

Park Belzacki, skwer im. kardynała S. Wyszyńskiego, okolice ronda Sulejowskiego oraz al. Concordii to cztery miejsca, w których od kilku dni spacerujący piotrkowianie mogą zauważyć niewielkie drewniane budki.

– W celach wspomożenia bioróżnorodności rozstawiliśmy tzw. „hotele dla owadów”, które w połączeniu z wyznaczonymi strefami ekologicznymi, mają być siedliskiem pożytecznych zapylaczy – informuje Mikołaj Chmielewski ze ZDiUM i dodaje, że wokół hoteli wydzielono strefy wyłączone z regularnego koszenia, by stworzyć dogodne warunki dla żerowania.

To nie jedyne korzyści. – Przedsięwzięcie pozytywnie wpłynie na gospodarkę wodną poprzez zwiększenie retencji wód opadowych. Ponadto wyższa bujna roślinność: zwiększy powierzchnię asymilacyjną do pochłaniania m.in. dwutlenku węgla (CO2), ogranicza rozprzestrzenianie się pyłów zawieszonych, pozwala ograniczyć parowanie, poprawia mikroklimat i powstrzymuje erozję gleb – wyliczają korzyści urzędnicy.

Warto podkreślić, że wszystkie ww. czynniki wpływają na zminimalizowanie skutków zmian klimatycznych, szczególnie odczuwalnych w miastach. To kolejny przykład ekologicznych działań podejmowanych przez piotrkowski samorząd.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Ad3b IT W ZIELENI [17.04-25.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024