Odpady gminną własnością i co dalej? – tym pytaniem rozpocznie się wydarzenie poprzedzające Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLEKO 2011 w Poznaniu.

Kolejne jakie postawią sobie przedstawiciele branży ochrony środowiska to jak w nowym systemie gospodarki odpadami odnajdzie się samorząd? W ten sposób zostanie zainaugurowany Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON. 

To coroczne spotkanie, odbędzie się w dniach 21-22 listopada na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w pawilonie nr 15. O znaczeniu samej imprezy niech przypomną patronaty: m.in. patronat polskiej prezydencji w Radzie UE, komisarza UE ds. środowiska czy Parlamentu Europejskiego.

Pierwszego dnia spotkania odbędzie się m.in. panel dyskusyjny „Odpady gminną własnością – i co dalej?” z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Środowiska i izb branżowych. Ponadto zaprezentowana zostanie rola samorządu i firm prywatnych w nowym systemie, a także omówione zostaną nowe możliwości inwestycyjne w gospodarce odpadami – np. budowy sieci sortowni odpadów oraz instalacji MBP i MBŚ, wykorzystania paliw z odpadów czy termicznego przekształcania odpadów i osadów ściekowych.

Drugi dzień ENVICONU poświęcony zostanie polityce europejskiej w gospodarce odpadami, a zwieńczy go Niderlandzkie Seminarium, na którym przedstawiciele Królestwa Niderlandów podzielą się swoimi doświadczeniami w przetwarzaniu odpadów i recyklingu.

Gala Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON

Gala Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON, jest wydarzeniem, podczas którego każdego roku zostają uhonorowane osoby i podmioty szczególnie zaangażowane w ochronę środowiska. W ten sposób poznamy przedsiębiorstwa, które są liderami w zbiórce posegregowanych odpadów, osoby, które swoją postawą propagują ideę zrównoważonego rozwoju lub w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju energetyki odnawialnej w Polsce. Uroczyste wręczenie nagród i zaakcentowanie dobrych praktyk dla środowiska zakończy występ Grzegorza Turnaua. Gala rozpocznie się 21 listopada w iglicy w MTP o godz. 20.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj