11 stycznia w Muzeum Historii Naturalnej w Berlinie odbyła się oficjalna inauguracja Międzynarodowego Roku Różnorodności Biologicznej.

Gospodarzem spotkania był dr Norbert Röttgen – Federalny Minister Środowiska, Ochrony Przyrody i Bezpieczeństwa Jądrowego Niemiec, pełniący obecnie funkcję Przewodniczącego Prezydium Konferencji Stron Konwencji o różnorodności biologicznej.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele rządu federalnego Niemiec na czele z Kanclerz Angelą Merkel, przedstawiciele parlamentu niemieckiego, władz regionalnych, organizacji i instytucji naukowych oraz zaproszeni goście zagraniczni, w tym Dyrektor Wykonawczy UNEP i Sekretarz Wykonawczy Konwencji o różnorodności biologicznej.

Otwierając spotkanie Minister Röttgen podkreślił, że rok 2010 został proklamowany przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Międzynarodowym Rokiem Różnorodności Biologicznej nie w celu radosnego świętowania, ale podniesienia świadomości społecznej i pilnego podjęcia skutecznych działań na rzecz zachowania środowiska przyrodniczego naszej planety.

źródło: mos.gov.pl

UN Secretary General Welcome Message for the 2010 International Year of Biodiversity from CBD on Vimeo.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj