Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Miejska Sztuka Ogrodowa 2016 - tak było podczas seminarium! [WIDEO]

Miejska Sztuka Ogrodowa 2016 - tak było podczas seminarium! [WIDEO]
jwo
02.03.2016, o godz. 13:18
czas czytania: około 1 minuty
0

W tym roku tematem seminarium Miejska Sztuka Ogrodowa była „Zieleń, która aktywizuje i edukuje”. Zobacz relację wideo z tego wydarzenia!

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

– O potrzebie organizacji seminarium świadczy liczba ok. 600 słuchaczy, corocznie biorących w nim udział – stwierdził dr hab. Piotr Urbański z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, wieloletni prowadzący konferencję. – Podczas tegorocznego seminarium przyjrzeliśmy się bliżej potrzebom mieszkańców miast. Zwróciliśmy uwagę na aktywizację zarówno dzieci, dorosłych, jak i seniorów, uwzględniając przy tym ich ewentualne dysfunkcje fizyczne bądź umysłowe – powiedziała Judyta Więcławska, redaktor prowadząca miesięcznik „Zieleń Miejska”.

Podczas imprezy położono też nacisk na sensoryczne postrzeganie i ocenę przestrzeni miejskiej, w tym terenów zieleni. Ponadto spotkanie oscylowało wokół tematyki szeroko pojętej edukacji. Rozmawiano o możliwościach i formach edukowania społeczeństwa, ukazując jak najlepsze praktyki płynące z kraju. Patronat honorowy nad seminarium objęli rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, prof. dr hab. Grzegorz Skrzypczak, oraz prezydent Poznania – Jacek Jaśkowiak. Organizację spotkania wsparli także: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów, Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu, Radio Merkury, miesięczniki: „Przegląd Komunalny” i „Architektura i Biznes” oraz portale: wymarzonyogrod.pl, portalkomunalny.pl i zielonalekcja.pl.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024