Redakcja “Zieleni Miejskiej” oraz Targi Ogrodnicze Gardenia zapraszają na Seminarium “Miejska sztuka ogrodowa – nowoczesne parki”, które odbędzie się 26 lutego 2010 r. podczas Targów Ogrodniczych GARDENIA 2010 w Poznaniu.

Po raz czwarty redakcja „Zieleni Miejskiej” we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi organizuje seminarium Miejska Sztuka Ogrodowa. Tematem przewodnim najbliższej edycji będą nowoczesne parki.

Podczas seminarium organizatorzy zamierzają odpowiedzieć na pytanie, czym powinny się one charakteryzować aby mogły zaspokajać potrzeby ich użytkowników i podążać z duchem czasu. Będzie mowa zarówno o kompozycji parków, ich funkcji jak i o ich wyposażeniu w małą architekturę. Podczas spotkania zostanie przedstawionych wiele przykładów z kraju i zagranicy. Prelegentami będą naukowcy z różnych regionów Polski oraz praktycy. Seminarium poprowadzi dr hab. Piotr Urbański, profesor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, dziekan Wydziału Ogrodniczego. Udział w seminarium jest bezpłatny.

Uczestnikami Miejskiej Sztuki Ogrodowej będą zarządcy terenów zieleni, wykonawcy, ogrodnicy i architekci krajobrazu. W ubiegłym roku wzięło w niej udział ponad 400 osób z całej Polski.

Tematyka seminarium:
– Teraźniejszość i przyszłość parków Poznania
– Parki w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego
– Sztuka i przestrzeń społeczna w nowoczesnych parkach
– Drzewa, krzewy i pnącza do nowych założeń parkowych
– Zagospodarowanie fortyfikacji na współczesne potrzeby rekreacji
– Urządzenia rekreacyjne w parku technologii
– Wykorzystanie sponsoringu jako narzędzia w finansowaniu inwestycji parkowych
– Wolontariat jako forma partycypacji społecznej w tworzeniu terenów zieleni 


 

 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj