Rzutki, torby, przełączki USB i bransoletki – to tylko nieliczne propozycje spośród prac nadesłanych w konkursie “Gadżet POZnań*”.

Celem pierwszej edycji konkursu na dizajnerskie gadżety Miasta było stworzenie linii innowacyjnych przedmiotów, które w sposób inspirujący i praktyczny będą promować Poznań. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem poznańskich projektantów i agencji projektowych. Z 20 nadesłanych prac wybrano trzy najciekawsze projekty, których autorzy otrzymają nagrody finansowe. Już niebawem nagrodzone projekty znajdą się w sprzedaży, rozpoczynając tym samym tworzenie nowej linii gadżetów Poznania.

Jury przyznało pierwszą nagrodę Katarzynie Borczyńskiej, projektantce z Poznania, której pasją jest sztuka użytkowa i fotografia. Nagrodę otrzymała za pomysłowe torby łączące w sobie funkcjonalność i prostotę wykonania.

Wyróżnienie otrzymała Karolina Rybarczyk za projekt pendriv'a i przełączki USB. Popularna forma gadżetu ujęła jury połączeniem wysokiej technologii z prostotą i pomysłowością. Pani Karolina jest designerem form przemysłowych, mebli i oświetlenia.

Drugie wyróżnienie przyznano Agencji MOA, która poprzez innowacyjne podejście do tematu zużytych butelek typu PET zaprezentowała ciekawą formę bransoletek. Poznańska Agencja MOA zajmuje się obsługą form w zakresie projektowania produktu, zaawansowanych systemów świetlnych i sztuki.

źródło: poznan.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj