Reklama

AD1A PTAK GARDEN WARSAW EXPO [19.11-19.12.24]

Mieszkańcy wskażą kierunki zmian w mieście. Powstanie panel obywatelski

Mieszkańcy wskażą kierunki zmian w mieście. Powstanie panel obywatelski
jw
06.12.2019, o godz. 11:31
czas czytania: około 2 minut
0

Trwają pracę nad pierwszym Łódzkim Panelem Obywatelskim, którego priorytetem będzie kształtowanie miejskiej zieleni oraz zapobieganie skutkom suszy w mieście. Obecnie trwa nabór na panelistów.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1 Regionalne Leszno [05.11 – 25.11.2024]

– To będzie najwyższy poziom partycypacji między samorządem a obywatelami. Łódzki Panel Obywatelski ma odpowiadać na najistotniejsze zagadnienia i wyzwania, jakie stoją przed Łodzią w kontekście miejskiej zieleni i proekologicznych działań Łodzi – powiedział Paweł Jędrachowicz, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Łodzi ds. Nowych Narzędzi Partycypacji Społecznej.

Obecnie poszukiwani są paneliści. Do udziału w panelu może się zgłosić każda osoba mieszkająca na terenie Łodzi, która ukończyła 15 rok życia. Paneliści zostaną wylosowani spośród wszystkich zgłoszonych osób, tak by odzwierciedlali ogólną populację Łodzi pod względem: wieku, płci, miejsca zamieszkania i poziomu wykształcenia.

Losowanie panelistów odbędzie się w styczniu i będzie transmitowane na żywo. Podczas losowania wybrane zostanie 67 osób, tworzących podstawową grupę panelistów.

Po naborze na panelistów, w styczniu przyszłego roku rozpoczną się konsultacje dotyczące zieleni w mieście. – Następnie, od lutego 2020 r. rozpoczniemy cykl pięciu spotkań edukacyjnych. Pierwsze rekomendacje panelistów powinny pojawić się w kwietniu przyszłego roku – powiedziała Katarzyna Dyzio, zastępca dyrektora Biura ds. Partycypacji Społecznej UMŁ.

Podczas spotkań, paneliści będą dyskutować na trzy tematy:

  • Jak kształtować zieleń w mieście?
  • Jak miasto Łódź i mieszkańcy mogą wspólnie działać na rzecz poprawy stanu zieleni w mieście Łodzi?
  • Jak miasto Łódź powinno przeciwdziałać skutkom suszy?

Spotkania będą podzielone na dwie części: edukacyjną i dyskusyjną.

W części edukacyjnej – eksperci z dziedzin związanych z tematem panelu opowiedzą uczestnikom panelu o istniejących już rozwiązaniach w ramach poszczególnych wątków tematycznych panelu. Będą to m.in. takie wątki, jak kształtowanie zieleni w mieście, jak powinna wyglądać współpraca miasta i mieszkańców na rzecz zieleni czy jak przeciwdziałać skutkom suszy, by dostarczyć maksimum wiedzy potrzebnej do podjęcia przez panel optymalnych decyzji. Swoje wystąpienia zaprezentują także przedstawiciele interesariuszy, tj. organizacji i grup nieformalnych realizujących swoje działania w zakresie tematów panelu. Spotkania edukacyjne będą transmitowane na żywo.

W części dyskusyjnej – uczestnicy debatują nad rozwiązaniami pod okiem neutralnych facylitatorów (moderatorów). Celem tych spotkań jest przygotowanie przez panelistów rekomendacji dla władz miasta dotyczących omawianego tematu.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 odpady budowlane [04.11-03.12.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024