Mini Wysypisko - nowa odsłona projektu edukacyjnego MPO w Warszawie

Mini Wysypisko - nowa odsłona projektu edukacyjnego MPO w Warszawie
07.02.2022, o godz. 12:43
czas czytania: około 2 minut
0

„Mini wysypisko” to projekt edukacyjny Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m.st. Warszawie, poświęcony segregacji odpadów. Po feriach zimowych w nowej odsłonie warsztatów udział będą mogły wziąć stołeczne przedszkola i szkoły podstawowe. Tym razem zajęcia odbywać się będą nie tylko w placówkach, ale również w Centrum Informacyjnym rozbudowy i modernizacji ZUSOK na Targówku.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Warsztaty „Mini wysypisko”, realizowane przez MPO Warszawa, to inicjatywa, która powstała z myślą o edukacji najmłodszych poprzez kreatywną zabawę. Dzięki zaimprowizowaniu „małego wysypiska odpadów” uczniowie mają okazję sprawdzić się podczas ich segregowania. To nauka pracy w grupie, trening odpowiedzialności, ale przede wszystkim kształtowanie przekonania, że troska o środowisko jest bezcenna i każdy może pozytywnie zmienić swój kawałek świata. Im wcześniej uczniowie poznają zasady segregacji, tym łatwiej będzie im wypracować konkretne nawyki w przyszłości oraz przekazywać tą wiedzę innym, również dorosłym.

– Spotkania edukacyjne w ramach projektu „Mini wysypisko” prowadzone są od ubiegłego roku. Do tej pory pracownicy MPO spotykali się z uczestnikami zajęć w szkołach, przedszkolach, podczas dzielnicowych wydarzeń oraz w ramach współpracy z innymi instytucjami. W zajęciach uczestniczyło już ponad tysiąc osób – również dorosłych – mówi Jakub Turowicz z Zespołu Komunikacji Społecznej MPO Warszawa.

„Mini wysypisko” – nowa odsłona

Po feriach zimowych warsztaty „Mini wysypisko” odbywać się będą nie tylko w szkołach i przedszkolach, ale również w przestrzeni edukacyjnej Centrum Informacyjnego rozbudowy i modernizacji ZUSOK przy ul. Zabranieckiej 4 na warszawskim Targówku. Centrum funkcjonuje jako źródło bieżących informacji o modernizowanej instalacji przetwarzania odpadów komunalnych. Jest jednocześnie miejscem edukacji ekologicznej i działań warsztatowych.

W warsztatach uczestniczyć mogą 20-osobowe grupy dzieci i młodzieży w wieku 6-12 lat. Każde spotkanie trwa około 45 minut. Organizatorzy dbają o zachowanie zasad higieny podczas warsztatów, dlatego wszyscy uczniowie zostaną wyposażeni w jednorazowe rękawiczki.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024