1 / 6

Jak zaznaczył w swoim przemówieniu na Gali Jubileuszowej 20-lecia Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej (AHK Polska) wicekanclerz i minister gospodarki Niemiec, Sigmar Gabriel, ostatnie dwie dekady w polsko-niemieckich relacjach to zdecydowanie najlepsze 20 lat.

Wiceminister i minister gospodarki RP, Janusz Piechociński przyznał Izbie odznakę honorową za zasługi na rzecz rozwoju gospodarki Rzeczpospolitej Polskiej. – Istota powołania izby potwierdziła się w praktyce – powiedział, podsumowując 20 lat współpracy.

W zakresie gospodarki komunalnej, energetyki odnawialnej i efektywności energetycznej Izba zrealizowała kilkadziesiąt projektów kooperacyjnych, konferencji i seminariów, w ramach których przeprowadzonych zostało setki rozmów handlowych miedzy firmami niemieckimi i polskimi. Wiele z nich zaowocowało nawiązaniem współpracy, znalezieniem przedstawiciela handlowego bądź realizacją wspólnych projektów.

 Nowoczesne niemieckie technologie, zwłaszcza z tych trzech obszarów, gdzie Niemcy są niekwestionowanym liderem, cieszą się w dalszym ciągu dużym zainteresowaniem na polskim rynku. AHK Polska jest także współorganizatorem Polsko-Niemieckiego Szczytu Energetycznego oraz pomysłodawcą elektronicznej platformy ECONET POLAND, która jest miejscem wymiany doświadczeń i kontaktów dla firm z branży z obu krajów.

[poll id=”8″]

Czytaj więcej

Skomentuj