W Światowy Dzień Zdrowia dostałem taką dobrą wiadomość – nie mam już wirusa – poinformował minister środowiska Michał Woś. Dodał, że obecność koronawirusa wykluczyły dwa testy.

“W Światowy Dzień Zdrowia dostałem taką dobrą wiadomość – nie mam już wirusa. Dwa testy wykluczyły obecność #koronowirus. Jeszcze raz: serdeczne podziękowania dla wszystkich z pierwszej linii frontu walki z pandemią #BrawaDlaWas” – napisał na Twitterze minister.

Woś poinformował poinformował w połowie marca, że po stwierdzeniu koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miał kontakt, poddał się kwarantannie i wykonał badanie, a test dał wynik pozytywny.

Michał Woś wrócił do pełnienia funkcji publicznej – 10 kwietnia oddał hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

W czasie choroby minister środowiska dementował plotki, które mówiły o tym, że “test na koronawirusa miał zrobiony po znajomości”.

Mimo pełnienia funkcji szefa resortu środowiska od kilku miesięcy, Michał Woś dopiero niedawno otrzymał oficjalną nominację z rąk prezydenta Andrzeja Dudy.

Błażej Spychalski z kancelarii prezydenta zapewnia, że prezydent nie miał z ministrem osobistego kontaktu, a spotkanie z pracownikiem Lasów Państwowych, podczas którego prawdopodobnie doszło do zakażenia, odbyło się po wręczeniu nominacji na ministra.

Michał Woś jest ministrem środowiska od listopada 2019 r. Zastąpił na tym stanowisku Henryka Kowalczyka. Ma 28 lat.

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj