Michał Woś, minister środowiska w rządzie Mateusza Morawieckiego, zaraził się koronawirusem COVID-19. Informację podał na swoim profilu na Twitterze.

– Wykonałem badanie. Test dał wynik pozytywny – napisał Michał Woś na Twitterze.

Minister środowiska poinformował, że do zakażenia doszło najprawdopodobniej podczas spotkania z pracownikiem Lasów Państwowych, u którego wykryto koronawirusa. Michał Woś poddał się kwarantannie i wykonał badanie. Wynik był pozytywny.

– Czuję się dobrze. Dziękuję pracownikom służby zdrowia i wyrażam solidarność z wszystkimi chorymi – poinformował minister.

Mimo pełnienia funkcji szefa resortu środowiska od kilku miesięcy, Michał Woś dopiero niedawno otrzymał oficjalną nominację z rąk prezydenta Andrzeja Dudy. Błażej Spychalski z kancelarii prezydenta zapewnia, że prezydent nie miał z ministrem osobistego kontaktu, a spotkanie z pracownikiem Lasów Państwowych, podczas którego prawdopodobnie doszło do zakażenia, odbyło się po wręczeniu nominacji na ministra.

– Badanie potwierdziło obecność koronawirusa u ministra Michała Wosia. Zostały uruchomione procedury Głównego Inspektora Sanitarnego. Osoby, które miały kontakt z ministrem zostały poddane właściwym procedurom – informuje rzecznik rządu.

Michał Woś jest ministrem środowiska od listopada 2019 r. Zastąpił na tym stanowisku Henryka Kowalczyka. Ma 28 lat.

Czytaj więcej

Skomentuj