Tegoroczna edycja konkursu “Puchar Recyklingu” została objęta patronatem ministra środowiska. Henryk Kowalczyk wręczy Puchar Ministra Środowiska jednemu z laureatów konkursu podczas uroczystej gali kongresu ENVICON Environment w Warszawie.

– Przedsięwzięcie ma już wieloletnią tradycję i od lat niezmiennie cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Konkurs propaguje wiedzę na temat metod i efektywnych systemów selektywnej zbiórki odpadów, promuje przedsięwzięcia recyklingowe oraz działania zmierzające do ograniczania ilości odpadów. Ma również duże walory edukacyjne, podnosi świadomość społeczeństwa w kwestiach recyklingu i dbałości o otaczające nas środowisko naturalne – napisał minister środowiska w liście przyznającym patronat.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiła się rekordowa liczba podmiotów (aż 153), w tym ponad 70 gmin. Główne Puchary Recyklingu będą przyznane podczas gali kongresu ENVICON Environment w Warszawie 28 listopada tego roku.

Ekorozwój Kraków 300 x 250

Oprócz ministra środowiska, Puchary Recyklingu będą wręczać także Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Polska Izba Ekologii, Związek Miast Polskich oraz Związek Gmin Wiejskich RP.

Pozostałe tytuły i nagrody będą wręczone podczas finału konkursu “Puchar Recyklingu”, który w tym roku odbędzie się w Teatrze Capitol w Warszawie 29 listopada.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj