Kampania informacyjno-edukacyjna “Nasz Klimat”, promująca ekologiczne nawyki Polaków i budująca wrażliwość społeczną w kwestii dbania o środowisko naturalne, została w poniedziałek zainaugurowana przez wiceministra klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyńskiego.

– Dzisiaj możemy oficjalnie uruchomić kampanię “Nasz Klimat”. To jest działanie planowane od dawna, działanie edukacyjne, jakie prowadzimy jako resort, żeby pomóc wszystkim osobom, wszystkim obywatelom, którzy się zastanawiają, jak możemy działać dla klimatu – powiedział Guibourgé-Czetwertyński.

– Pomyśleliśmy, że taka aktywność właśnie w szkołach, w samorządach, w Internecie, w mediach ogólnopolskich pomoże odpowiedzieć na pytania, jak można się włączyć w działania dla klimatu – dodał.

Jak wyjaśnił rzecznik prasowy Ministerstwa Klimatu i Środowiska Aleksander Brzózka, kampania będzie prowadzona w mediach tradycyjnych, Internecie i w mediach społecznościowych.

Dodał, że istotnym elementem kampanii są pakiety edukacyjne dla szkół podstawowych. Dla szkół ponadpodstawowych organizowany jest konkurs na najlepszy film edukacyjny związany z tematyką ochrony klimatu.

– Kolejna rzecz to są jednostki samorządu terytorialnego i e-pakiety edukacyjne dla gmin – stwierdził.

Materiały informacyjne dotyczące kampanii “Nasz Klimat” można znaleźć TUTAJ.

Czytaj więcej

Skomentuj