Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Model pracy hybrydowej deklaruje 93% firm w Polsce

Model pracy hybrydowej deklaruje 93% firm w Polsce
pap/jw
16.09.2023, o godz. 13:26
czas czytania: około 1 minuty
0

Już 93 proc. firm w Polsce stosuje model pracy hybrydowej - pisze piątkowy "Puls Biznesu". Aby optymalizować koszty, coraz chętniej wybierają elastyczne biura - dodaje gazeta.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Z najnowszego raportu firm Savills i Workthere, który cytuje dziennik wynika, że najbardziej aktywnym rynkiem elastycznych powierzchni biurowych w Europie jest Londyn, gdzie transakcje zawarte w tym segmencie odpowiadały za 13 proc. całkowitego popytu na biura w pierwszej połowie 2023 r.

“Na kolejnych miejscach znalazły się: Praga (8 proc.), Amsterdam (6 proc.), Madryt (5 proc.) i Warszawa (4 proc.)” – dodaje gazeta.

Dziennik zwraca uwagę, że popyt na powierzchnie typu flex jest napędzany przede wszystkim przez pracę hybrydową. Z danych Colliersa – na które powołuje się gazeta – wynika, że w Polsce stosuje ją już 93 proc. firm. “Co istotne — aż 73 proc. ankietowanych twierdzi, że ich organizacje uważają obecnie wdrożony model pracy za optymalny. Dla porównania: rok temu tak twierdziło 55 proc.” – zauważa.

Według Savillsa w pierwszej połowie 2023 r. udział elastycznych biur w całkowitym popycie na powierzchnie biurowe w Europie sięgnął 4 proc. – dodaje dziennik. “Jednocześnie wzrosły ceny najmu powierzchni typu flex, m.in. w Londynie, Amsterdamie i Warszawie. W ujęciu rocznym zwyżka wyniosła aż 10 proc.” – wskazuje.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024