Modelowa Rewitalizacja Miast: 57 samorządów z szansą na dotację

Modelowa Rewitalizacja Miast: 57 samorządów z szansą na dotację
jw
17.08.2015, o godz. 10:36
czas czytania: około 1 minuty
0

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju zakończyło ocenę projektów zgłoszonych w I etapie konkursu Modelowa Rewitalizacja Miast, którego celem jest wsparcie samorządów w procesie przygotowania programów i modelowych działań w zakresie rewitalizacji.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Spośród 240 przedsięwzięć, do drugiego etapu konkursu Modelowa Rewitalizacja Miast wybrano 57. Oceniane propozycje dotyczyły przede wszystkim kształtowania przestrzeni miejskiej, mieszkalnictwa, partycypacji społecznej, ochrony i wykorzystania potencjału dziedzictwa kulturowego czy ożywienia gospodarczego. Podczas oceny pod uwagę brano kryteria takie, jak np. koncepcja projektu, jego zgodność z dokumentami strategicznymi miasta, opis zaplanowanych działań pilotażowych oraz edukacyjnych. Lista rankingowa dostępna jest na stronie Programu Pomoc Techniczna (PO PT), z którego współfinansowany jest konkurs.

– W drugim etapie samorządy otrzymają wsparcie edukacyjne oraz eksperckie ze strony MIiR. Razem z ekspertami przygotują w terminie do czterech miesięcy od ogłoszenia wyników pierwszego etapu, właściwe wnioski o przyznanie dotacji. Dofinansowanie otrzyma nie więcej niż 20 najlepiej ocenionych projektów, a więc tych z dobrze zaplanowanymi, kompleksowymi działaniami rewitalizacyjnym. Przygotowana dokumentacja, będzie wzorem dla innych miast realizujących projekty rewitalizacyjne. – informuje Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

Więcej informacji na: www.popt.gov.pl

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

DSK BIOODPADY 2024 [AD1d ODPADY] 16.01-27.02.24

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024