Miasto Białystok ogłosiło przetarg dotyczący modernizacji oświetlenia na osiedlu Wygoda. To kolejna inwestycja realizowana w ramach programu „Sowa – Energooszczędne oświetlenie uliczne”.

Trzy białostockie ulice: Romualda Traugutta, Ludwika Mierosławskiego i Pułkowa zyskają nowoczesne i energooszczędne oświetlenie uliczne.

– Projekt „Modernizacja oświetlenia ulicznego w Białymstoku” obejmuje 35 białostockich ulic. Właśnie ogłosiliśmy przetarg na wyłonienie wykonawcy, który przebuduje oświetlenie uliczne przy ul. R. Traugutta, ul. L. Mierosławskiego i ul. Pułkowej w Białymstoku – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Adam Poliński. – Oferty można składać do 21 października 2015 r. Inwestycja powinna zostać zrealizowana do 18 grudnia 2015 r. – dodał.

Inwestycja na osiedlu Wygoda zostanie zrealizowana w ramach projektu „Modernizacja oświetlenia ulicznego w Białymstoku”. Projekt jest dofinansowany z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zakłada on wymianę wyeksploatowanych linii zasilających, słupów oraz opraw oświetleniowych wyposażonych w rtęciowe źródła światła na energooszczędne urządzenia.

Nowe oświetlenie będzie zużywało mniej prądu, pozwoli więc na oszczędności. Nowoczesne, LED-owe oprawy świetlne będą emitowały białe światło i poprawią widoczność na ulicach. Dzięki temu droga białostoczan np. do domów czy szkół będzie bezpieczniejsza.

Koszt inwestycji „Modernizacja oświetlenia ulicznego w Białymstoku” to 8,63 mln zł. Dofinansowanie ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) wynosi ok. 3,9 mln zł (45%). Przedsięwzięcie jest realizowane od 2013 r., przygotowano wówczas audyt oświetlenia ulicznego. W 2014 r. zmodernizowano oświetlenie na następujących ulicach: J. K. Branickiego na odcinku od ul. Świętojańskiej do ul. K. Ciołkowskiego i Piastowskiej na odcinku od Placu im. W. Antonowicza do skrzyżowania z ul. Sybiraków. Zmodernizowano wtedy 213 punktów oświetleniowych.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj