Łódzkie place zabaw co roku poddawane są kontrolom, dzięki którym wiadomo, jakie prace renowacyjne należy wykonać, by korzystanie z nich było bezpieczne.

Na Bałutach gruntownej przebudowy doczekają się dwa obiekty. Na placu zabaw w parku na Hellenowie zainstalowane zostaną drewniane urządzenia – huśtawki, zestaw wielofunkcyjny i bujaki. Zmodernizowany zostanie również plac znajdujący się na zieleńcu przy skrzyżowaniu ulic Hipotecznej i Pojezierskiej. Drobne remonty zostaną wykonane na innych bałuckich obiektach: w parku im. A. Struga pojawią się dwie nowe ławki, a w tym znajdującym się w parku im. A. Mickiewicza uzupełnione zostanie ogrodzenie.

Delegatura Łódź-Górna chce jeszcze w okresie wakacyjnym ogrodzić piaskownice znajdujące się na terenie placów zabaw. Kwota 100 tys. zł, która jest zagwarantowana na to zadanie, powinna wystarczyć na ogrodzenie ok. 10 z nich. Ponadto, wyremontowana zostanie piaskownica w parku im. T. Rejtana. W parku im. Legionów i na skwerze im. Henryka Dubaniewicza. pojawią się huśtawki. Być może wymienione zostaną również te, znajdujące się na placu przy ul. Brójeckiej.

W Śródmieściu w roku ubiegłym powstały dwa place zabaw w parku Sienkiewicza (jeden dla dzieci młodszych, drugi dla starszych) i jeden w podwórku przy ul. Tymienieckiego 12/14, a przy ul. Tuwima 23/25 stworzono teren rekreacyjny. W tym roku place są poddawane bieżącej renowacji. W ramach zadania „Bliższa rekreacja – Przyjazne podwórka w Śródmieściu. Strategia dla ulicy Piotrkowskiej” w dwóch podwórkach przy Piotrkowskiej (nr 68 i najprawdopodobniej 130) powstaną rekreacyjne enklawy. Na realizację tego zadania przeznaczono 100 tys. zł.

W tym roku wymienione zostaną urządzenia na placu zabaw przy ul Kacprzaka 20. W planach Delegatury Łódź-Polesie, jest również budowa nowego placu przy ul. Pietrusińskiego na ogrodzonym terenie rekreacyjnym, na którym, jak dotąd są boiska sportowe.

Place zabaw znajdujące się na terenie Widzewa kilka dni temu przeszły pozytywanie kontrolę Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. W tym roku nowy obiekt powstanie w Parku Na Janowie. Znajdą się tutaj atrakcje zarówno dla najmłodszych dzieci, jak również urządzenia do ćwiczeń fizycznych. Pojawią się tu również nowe ławki, kosze na śmieci i psie odchody oraz stojaki na rowery. Zmodernizowany zostanie plac znajdujący się w parku im. 3 Maja. W Parku Podolskim powstanie Ośrodek Gier i Zabaw. Powstaną tu: boisko do siatkówki, kort tenisowy, plenerowa siłownia dla młodzieży i zestaw zabawowy dla dzieci. Na plac w parku im. Gen. M. Zaruskiego pojawi się zjeżdżalnia dla dzieci młodszych. W widzewskich parkach – głównie przy placach zabaw zostaną postawione dodatkowe czterostanowiskowe stojaki na rowery.

źródło: uml.lodz.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj