Na gdańskich ulicach będzie bezpieczniej. Miasto rozstrzygnęło przetarg na zakup kolejnych ośmiu kamer obrotowych. Pięć z nich zostanie zamontowanych na przystankach autobusowych i tramwajowych w centrum Wrzeszcza, dwie trafią na Suchanino, a jedna na Orunię.

Kamery obrotowe wzmocnią bezpieczeństwo m.in. pasażerów gdańskiej komunikacji miejskiej i zostaną rozmieszczone na następujących przystankach:
• skrzyżowanie ul. Miszewskiego i Al. Grunwaldzkiej,
• skrzyżowanie ul. Dmowskiego i Al. Grunwaldzkiej,
• skrzyżowanie ul. Klonowej i Al. Grunwaldzkiej,
• węzeł PKP Gdańsk Wrzeszcz – pętla autobusowa,
• przystanek w rejonie Galerii Bałtyckiej przy ul. Dmowskiego.

Na terenie Gdańska do miejskiego systemu monitoringu wizyjnego podłączonych jest 126 kamer: 94 to własność Miasta, 32 należą do spółdzielni mieszkaniowych umiejscowionych na Oruni i w dzielnicy Gdańsk Południe. Montaż 42 kolejnych miejskich kamer jest w realizacji.
Najwięcej kamer – 25 monitoruje Dworzec Główny PKP, 24 ul. Piwną w Śródmieściu Gdańska, 13 ul. Kaprów w Oliwie.

Najnowsze kamery kupione przez Miasto wraz z przyłączeniem ich do miejskiego systemu wizyjnego warte są prawie 400 tys. zł. Ich zakup wpisuje się w realizowany przez gminę program MIMOSA. Projekt ten koncentruje się na działaniach innowacyjnych związanych między innymi z rozwojem zrównoważonego transportu, poprawą bezpieczeństwa na drogach oraz w środkach transportu publicznego, promowania transportu alternatywnego, skuteczniejszym wykorzystaniu energii w transporcie zbiorowym.

źródło: gdansk.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj