W maju w wybranych punktach Sczecina rozpocznie się montaż tabliczek i słupków z nazwami ulic. Ich wykonanie będzie pierwszym etapem wdrażania Systemu Informacji Miejskiej. Miasto ogłosiło przetarg na zaprojektowanie kolejnych elementów SIM.

Tabliczki z nazwami ulic montować będzie firma UTAL sp. z o.o. W konsorcjum z firmą WIMED sp. z o.o. , które zwyciężyły w przetargu ogłoszonym w lutym przez Urząd Miasta. Koszt projektu, wykonania oraz montażu tabliczek oraz słupków to 318 tys zł. Prace potrwają miesiąc. Ustawionych lub zamontowanych zostanie ok. 240 tabliczek z nazwami ulic. Część z nich znajdzie się na słupkach, inne na elewacjach budynków. Wszystkie z nich odpowiadać będą założeniom określonym w katalogu SIM.

Tabliczki oraz słupki staną w wyznaczonym fragmencie miasta. Rozciąga się on na obszarze od szczecińskich nabrzeży, poprzez część Trasy Zamkowej i al. Niepodległości, place Lotników i Grunwaldzki oraz al. Jana Pawła II, aż do Urzędu Miasta i tereny okalające Jasne Błonia i Park Kasprowicza. Obejmuje również al. Wyzwolenia do ul. Malczewskiego łącznie z pl. Rodła. Obszar wskazany do oznakowania wybrany został z myślą o organizacji przyszłorocznego finału regat The Tall Ships Races i jest jednym z elementów służących przygotowaniu tego wydarzenia. Tabliczki z nazwami ulic umieszczone będą w większości w ścisłym centrum miasta i w tych miejscach, gdzie najczęściej przebywać będą goście odwiedzający Szczecin podczas finału regat.

Miasto ogłosiło kolejny przetarg związany z wdrożeniem SIM. Tym razem dotyczy on wykonania projektów tablic z numeracją budynków, oznakowaniem miejsc wyjątkowych oraz tablic kierunkowych dla kierowców. W ramach oznakowania miejsc wyjątkowych zaprojektowanych zostanie 68 tablic z informacjami na temat danego obiektu. Wśród nich znajdzie się oznakowanie 13 kamienic w ramach projektu „Kamienice Szczecina” i powstającej trasy „Niezwykli szczecinianie i ich kamienice” a także obiektów znajdujących się przy istniejących szczecińskich szlakach turystycznych. Otwarcie ofert w przetargu przewidziano na 16 kwietnia.

źródło: szczecin.eu

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj