To już ostatnia szansa w tym roku na zakup autobusów, które zostały wycofane z ruchu przez MPK w Krakowie. Licytacja odbędzie się w piątek, 14 grudnia. Wystawionych na niej zostaną aż 43 autobusy takich marek jak Solaris, Jelcz czy Scania.

Do kupienia znów będą Scanie, Jelcze i Solarisy. Może je nabyć każda osoba prywatna lub przedsiębiorstwo. Wystarczy, że spełni wszystkie wymagania licytacji.

Cena wywoławcza starych pojazdów MPK w Krakowie zaczyna się już od 10 tys. zł. Za taką kwotę można kupić pojazdy takie jak Jelcz M081MB, Jelcz M121M/4 CNG, Scania CN94 UB czy nawet Solaris Urbino 12. Na aukcji będzie można kupić też autobusy Solaris Urbino 18. Ich ceny wywoławcze zaczynają się od 12 tys. zł.

Solaris Urbino 12 w barwach MPK Kraków

W poprzedniej licytacji, która odbyła się 16 listopada, zostało sprzedanych 57 autobusów wycofanych z krakowskich ulic. Pojazdy trafiły do 12 polskich miejscowości: Bydgoszczy, Czułowa, Jaworzna, Liszek, Rzeczkowa, Słopnicy, Świerklańca, Tarnobrzegu, Tuszyna, Warszawy, Wolanowa i Zawiercia.

Najniższa kwota za autobus wyniosła wtedy 10,5 tys. zł, a największa – 27 tys. zł. W sumie sprzedaż wszystkich 57 autobusów osiągnęła kwotę prawie 840 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj