Urzędnicy zapraszają do parków, by znaleźć tam schronienie przed upałami. Apelują jednak o rozsądek. – Parkowy staw i fontanna to nie kąpielisko – przypomina warszawski Zarząd Oczyszczania Miasta.

Stawy i fontanny w parkach, którymi opiekuje się ZOM, są elementami ozdobnymi tych obiektów. Oznacza to, że nie służą do kąpieli ani ludziom ani psom. Woda w zbiornikach wymieniana jest raz na rok, czyszczenie dna stawów i fontann odbywa się późną jesienią i na wiosnę przy napełnianiu ich świeżą wodą. Sanepid ostrzega, że nierozważna kąpiel grozi chorobami skóry i przewodu pokarmowego. "Szczególną prośbę kierujemy do właścicieli psów, kąpanie czworonogów w parkowych fontannach powoduje awarie i kosztowne naprawy, bowiem sierść psów zapycha urządzenia" – czytamy w komunikacie ZOM.

ZOM przypomina równoczesnie, że w wakacje w stolicy prowadzona jest akcja „Lato w mieście”, podczas której miejskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, w tym baseny, oferują bezpłatny program dla dzieci i młodzieży, a kąpiele odbywają się pod czujnym okiem ratowników.

źródło: ZOM

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj