Reklama

AD1A KUBOTA 04.03-04.04.24

Nadużycia gminnych urzędników na Dolnym Śląsku. 6 osób zatrzymanych przez CBA

Nadużycia gminnych urzędników na Dolnym Śląsku. 6 osób zatrzymanych przez CBA
26.05.2023, o godz. 14:14
czas czytania: około 2 minut
0

Funkcjonariusze Delegatury CBA we Wrocławiu zatrzymali sześć osób w ramach śledztwa w sprawie legalizacji inwestycji prowadzonych bez wymaganych pozwoleń

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_01.03.24-01.04.24

Trzech urzędników samorządowych z powiatu wrocławskiego i dzierżoniowskiego podejrzanych jest o nadużycia – poinformował zespół prasowy CBA.

Sześć osób zatrzymanych

Funkcjonariusze Delegatury CBA we Wrocławiu zatrzymali trzech urzędników oraz trzy osoby reprezentujące podmioty gospodarcze. Funkcjonariusze przeszukali jednocześnie 12 lokalizacji tj. siedziby urzędów samorządu terytorialnego, w których zatrudnieni byli zatrzymani urzędnicy oraz siedziby kilku firm na terenie powiatu wrocławskiego oraz okolicznych gmin. Zabezpieczono dokumenty i nośniki danych.

Ustalenia śledztwa

W ramach prowadzonych czynności funkcjonariusze CBA z Delegatury we Wrocławiu ustalili, że doszło do przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez trzech urzędników gminnych z powiatu wrocławskiego oraz dzierżoniowskiego. Nieprawidłowości dotyczyły legalizacji inwestycji prowadzonych bez wymaganych pozwoleń oraz naruszeń przepisów w związku z postępowaniami o zamówienia publiczne.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty 

Zatrzymania przeprowadzono na polecenie Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Osoby zatrzymane zostały doprowadzone do prokuratury, gdzie zostały im ogłoszone zarzuty m. in. przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków których to naruszeń dopuścili się w związku z prowadzonymi postępowaniami o zamówienia publiczne, złożenia i przyjęcia obietnicy korzyści majątkowej w zamian za pośrednictwo w załatwieniu sprawy w instytucji samorządowej, poświadczenia nieprawdy w dokumencie oraz złożenia fałszywych oświadczeń.

Wobec podejrzanych prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze, w tym m.in. poręczenia majątkowe, dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju połączony z zakazem wydania paszportu. Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

 


O tym jak racjonalnie i zgodnie z prawem zamówień publicznych zabezpieczyć należyte wykonanie umowy będzie się można dowiedzieć już 27 czerwca 2023 podczas szkolenia:

Kary umowne w kontraktach publicznych

Program oraz warunki uczestnictwa na stronie

pzp.abrys.pl

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024